Ana sayfa Güzellik Sık yapılan makyaj hataları nelerdir?

Sık yapılan makyaj hataları nelerdir?

829
0

Sanat olarak bakıldığında makyaj da sanat sayılabilir. Makyaj doğru yapılmadığında sorun çıkabilir. Cilt zamanla yıprandığı için, genç cilde ve yaşlı cilde, makyajın uygun yaş olarak yapılması gereklidir. İnsan bazen, cildine kendi dahi zarar verebilir.

Bu makalemizde makyajda yapılan hataları açıklamak istiyoruz.

Cilt temizleme makyaj için önemlidir. Sağlık için cilt temiz tutulmalıdır. Nemlendirme ise cilde gereklidir. Nemlendirmenin önemi makyajı, pürüzsüz hale getirir.

Fondöten, uygun yaşa göre kullanılmalıdır. Kırışıklık olduğu düşünülerek bolca kullanılması sakıncalıdır. Olduğunuzdan yaşlı görünmek istemiyorsanız, fondöteni kırışık bölgenizde kullanmayınız. Fondöten, teninizin rengine benzemesi yeterlidir.

Kaşlar, yaş ile sarkabilir. Kaşları alırken, yukarı doğru hareket biçimde alınmalıdır. Şayet alınmaz ise, kötü bir görünüm oluşur. Kaşlarınızın boyanması çok koyu olmamalıdır. Mümkünse seyrek kaşta dahi, açık renkli makyaj malzemesi kullanılmalıdır. Bu durumda, parlatıcı kullanmak ve kaş altına uygulamak gerekir.

Ruj seçimi makyajda önemlidir. Bunun için dudaklarınızı nemlendirmeden ve ruju hemen kullandıktan sonra pudra kullanılması sakıncalıdır. Rujun ardından sertleştirici ve sonrasında pudra kullanmak gerekir.

Genç bir cilt için gözlerde makyaj önemlidir. Unutulmamalıdır ki! Koyu renkte makyaj sakıncalı olabilir. Yaş ilerledikçe koyu rengi çok tercih etmek yanlış olabilir. Genç görünmeye yönelik, açık tonlarda makyaj yerinde bir uygulamadır. Hafif şekilde yapılan gözaltı makyajı, genç görünmek için yeterli olabilir.

Parlak dudaklarla birlikte yapılan koyu tondaki makyaj tamamen yanlıştır. Parlak ve koyu renkteki iletişim kötü bir görünüm oluşturabilir.

Dudaklara sürülen rujun açık olması, dudak kalemini ise biraz daha koyu tercih edip, dudak kenarlarına kullanılması sonucunda oluşan görüntü olumsuzluk yaratabilir. Dudakların kendini gösterememesine neden olabilir. Dudak kalemi, biraz daha ruja yakın renk olmalıdır.

Kapatıcıyı, ten tonlarında kullanmak gerekir. Gözaltına yapılan hafif tondaki kapatıcılar, genç görünmede etkindir.

Makyaj yaparken, bilmeden yâda bilerek yapılan hatalar, farkında olmadan kötü bir görüntü oluşturabilir. Bunun için, yapılan her işlemin doğru olduğundan emin olmalısınız. Aksi durumda, gidilen her mekanda farkında olmadan kötü görünümlü olabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here