Ana sayfa Moda ANDROİD, GOOGLE CHROME ile DAHA VERİMLİ OLACAK!

ANDROİD, GOOGLE CHROME ile DAHA VERİMLİ OLACAK!

738
0

Mobil platform kullanıcıları için, verimli internet artık hayal olmaktan çıkmaya başladı. Özellikle mobil operatörler tarafından, daha verimli internet paketleri sağlanmaya çalışılsa da, Google bu soruna güzel bir çözüm getirme yolunda ilk adımını attı.
Artık Google Chrome, Android işletim sistemine sahip cihazlarda belirli bir düzeye kadar daha verimli internet paketleri sunacak. Konuyla ilgili olarak, Google tarafından Hindistan’da düzenlenen etkinlikte bazı bilgiler kullanıcılara sunuldu.
Google, Android platformlar için Data Saver adını verdiği bir sistemi tanıttı. Sistemin asıl amacının, Android işletim sistemine sahip kullanıcılar için Google Chrome üzerinden verimli internet sağlamak olarak açıklandı. Peki bu sistem nasıl işleyecek? İşte ayrıntılar;
Google Chrome üzerinden sağlanacak olan verimli internet paketleri, Android platformlara bazı temel özellikler getirecek,
1) Data Saver ile birlikte, Google Chrome http sayfalarını otomatik bir şekilde optimize edecek. Yani; internet bağlantısındaki sıkıntılar veya bağlantının yavaş olması sorunlarına karşı, http sayfaları yaklaşık olarak 2 kat daha hızlı açılacak. Böylelikle, internet paketleri üzerinden verim sağlanmış olacak.
2) Artık Google Chrome üzerinden video izlerken, MP4 formatı devreye girecek ve %67’ye varan veri tasarrufu sağlanacak.
3) İndirme hızlarında da optimize söz konusu. Data Saver özelliği ile birlikte, artık Google Chrome ile indirme yaparken, internet bağlantınız koparsa indirme işlemi pause olacak yani durdurulacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here