Ana Sayfa Kültür/Sanat NASA’nın Yaptığı Açıklamaya Göre Burcunuz Değişiyor! İşte Yeni Burçlar

NASA’nın Yaptığı Açıklamaya Göre Burcunuz Değişiyor! İşte Yeni Burçlar

1543
0

12 burcun tarihlerini güncelleyen NASA (ABD Uzay ve Havacılık Dairesi), astrolog ve atronomlar arasında da yeni bir tartışmanın fitilini ateşlemiş oldu. Dünya’nın yörüngesel hareketleri nedeniyle, Dünya’ya göre yıldızların konumunun değiştiği açıklandı.
Şu anda gökyüzünün antik dönemlerden çok daha farklı bir konumda olduğu, güneşin burçları oluşturduğu bilinen takımyıldızların üzerinde bulunduğu zamanın da bu sebeplerle değiştiği belirtildi.
NASA’nın resmi sitesinde, burçların ilk kez Babiller tarafından kullanıldığı ve 23 Temmuz-22 Ağustos tarihleri arasında doğmuş kişilerin Aslan burcuna denk geldiği, fakat gökyüzündeki değişimler nedeniyle bu tarih aralığının Yengeç Burcu’na ait olduğu açıklandı.

burclar
Ayrıca 12 burcun tarihlerinin değişmesi ile ilgili karmaşa sürerken, 13. burcun varlığı ile ilgili iddialar da güçlenmeye başladı. Yine NASA tarafından resmi web sitesinde yapılan açıklamada, 13. burç olan Yılan Burcu’nun da Babillerin eski anlatımlarımda yer aldığı belirtiliyor. Fakat Babillerin nedeni bilinmeyen bir şekilde, 30 Kasım ile 17 Aralık tarihleri arasında denk gelen Yılan Burcu’nu, burç listesinden çıkardığı biliniyor.

İşte gökyüzünün yeni konumu dikkate alınarak belirlenen, yeni burçlar ve tarihleri;

OĞLAK BURCU: 20 Ocak-16 Şubat
KOVA BURCU: 16 Şubat-11 Mart
BALIK BURCU: 11 Mart-18 Nisan
KOÇ BURCU: 18 Nisan-13 Mayıs
BOĞA BURCU: 13 Mayıs-21 Haziran
İKİZLER BURCU: 21 Haziran-20 Temmuz
YENGEÇ BURCU: 20 Temmuz-10 Ağustos
ASLAN BURCU: 10 Ağustos-16 Eylül
BAŞAK BURCU: 16 Eylül-30 Ekim
TERAZİ BURCU: 30 Ekim-23 Kasım
AKREP BURCU: 23 Kasım-29 Kasım
YAY BURCU: 17 Aralık-20 Ocak

Ayrıca;
YILAN BURCU: 29 Kasım-17 Aralık

Yeni tarihlerin ne kadar dikkate alınacağı ve astrologlar tarafından benimseneceği bilinmiyor. Ancak NASA tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, tarih değişimlerine göre yeni burç listesi bu şekilde belirtiliyor.

Yükselen Burç Hesaplamak İçin Tıklayın: http://www.modamanya.net/yukselen-burc-hesaplama/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz