Ana sayfa Güncel Menteşe

Menteşe

122
0
menteşe

Menteşeler hırdavat malzemeleri içinde en çok tercih edilen ürünler arasında sayılabilir. Kapı ve pencerelerin açılıp kapanabilmesi için kullanılması gereken bu ürünler birçok farklı alanda da kullanılabilen ürünlerdir. Mobilya sanayi, metal sanayi gibi alanlarda da oldukça fazla tercih edilen bu ürünler bağlantı ürünleri olarak da değerlendirilebilir. Çünkü menteşe olmadan dolap, kapı, pencere gibi malzemelerin açılıp kapanması mümkün değildir. Kapı ve pencere sistemlerinin doğru çalışması için kullanılması gereken bu ürünler birçok farklı noktadan bulunabilir. Mobilya montajlarında,. atölye ve benzeri alanlarda üretilen metal malzemeler üzerinde de kullanılan menteşeler,  kullanım alanlarının çok çeşitli olması nedeni ile de bulunması oldukça kolay ve pratik yapı ve montaj malzemeleri içinden en önemli ürün çeşidi olarak sayılabilir.

Menteşe Çeşitleri

Menteşeler her türlü alanda kullanılan ürünlerdir. Genel olarak hırdavat malzemeleri kategorilerinde listelenen bu ürünler bir çok farklı çeşitte bulunabilir. Mobilya montajlarında, kapı ve pencere montajlarında kullanılabilir. Demir, çelik, dayanıklı plastik ürünlerden üretilen bu ürünler farklı boyutlarda üretilir. Sepetfy’da 10 milimetreden 30 milimetreye kadar temin edilebilecek ürünler standart kanca çengel menteşe olarak bilinir. Menteşe çeşitleri içinde sık kullanılan diğer çeşit ise düz yaprak menteşe olarak gösterilebilir. Çengel menteşeler demir, çelik, tahta, pvc  kapı ve pencere sistemlerinde, mutfak dolaplarında, çeşitli dolaplarda kullanılabilir. Yaprak menteşeler ise daha çok koltuk, masa, sehpa ve benzeri mobilyalar üzerinde kullanılan modellerdir.

 

Menteşe Fiyatları

Menteşe fiyatları ürünlerin üretim malzemelerine göre değişir. Ahşap, metal, demir, çelik, plastik gibi malzemelerden üretilen bu ürünler genelde mobilya montajı, kapı pencere montajı, endüstriyel ürün montajlarında kullanılan ürünlerdir. Bu ürünleri fiyatları hakkında bilgi verebilmek için ürünlerin malzemesini bilmek gerekir. Aynı zamanda menteşelerin paket içerikleri de fiyatları etkileyen faktörlerdir. Kimi menteşe üreticileri boyutlarına göre menteşeleri 10 lu 50 li 100 lü paketlerde satışa sunabilir. Bu durumda fiyatlarda farklar oluşmasına neden olabilir. Menteşe fiyatlarını etkileyen bir diğer detay da ürünlerin boyutları olarak gösterilebilir. Kullanım alanı bakımından oldukça çeşitli olduğundan bu ürünler birçok farklı malzemeden üretilir. Plastik alanlarda kullanılacak menteşe fiyatları en uygun seçeneklerdir. Menteşe ihtiyacı olan kullanıcılar Sepetfy üzerinden ürün ve fiyat incelemesi yapabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here