Ana sayfa Güncel Mebbis Giriş

Mebbis Giriş

379
0

Mebbis giriş, Milli Eğitim Bakanlığı’nın elektronik hizmetler sitesine giriş yapılabilmesini sağlar. Günümüzde her alanda olduğu gibi eğitim alanında da birçok işlem internet aracılığıyla yapılabiliyor. MEB’in resmi internet sitesi olan Mebbis, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışan tüm personelin, öğretmenlerin, öğrencilerin, okul müdür ve müdür yardımcılarının özlük işleri için başvuru ve takip yapabildiği, bilgi alabildiği elektronik bir sistemdir. Mebbis giriş ile sisteme giriş yapan kişiler amaçlarına yönelik sayfalarda işlemler yapabilirler. Öğretmen, öğrenci ve idari personel için işlem yapacakları farklı bölümler düzenlenmiştir. Mebbis web sitesi içerisinde yapmak istediğiniz işleme uygun bölümlerde işlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde halledebiliyorsunuz. MEB’in yaptığı tüm duyuru ve bilgilere Mebbis giriş ile ulaşabiliyorsunuz.

 

Mebbis Giriş Nasıl Yapılır

 

Mebbis giriş için MEB’in resmi internet adresi olan mebbis.meb.gov.tr ‘yi kullanabilir ya da e-devlet ile giriş yapabilirsiniz. e-devlet ile giriş yaptığınız sistem içerinde Milli Eğitim Bakanlığı bölümünde Mebbis sistemine ulaşabilirsiniz. mebbis.meb.gov.tr adresini kullanarak giriş yapacaksanız kullanıcı adı ve şifre istenir. Henüz bir kullanıcı adı ve şifreniz yoksa form doldurarak başvuru yapmanız gerekir. Mebbis giriş için kullanıcı adı yerine TC kimlik numaranızı kullanabilirsiniz. Şifrenizi unuttunuz ve giriş yapamıyorsanız şifremi unuttum seçeneğine tıklayarak çıkan formu doldurmanız gerekir. Bu formada TC kimlik numarası, telefon numarası, doğum tarihi gibi bilgiler istenir. Formu gönderdiğinizde telefonunuza bir kod numarası gelir ve bu kod ile şifre yenileyerek sisteme giriş yapmanız sağlanır. Sisteme giriş yaptıktan sonra yapmak istediğiniz işlem ile ilgili sayfaya girerek gerekli hizmeti alabilirsiniz.

 

Mebbis Giriş Sorunu

 

Mebbis giriş konusunda zaman zaman sorunlar yaşanabiliyor. Bu sorunlar bazen elektronik sistem ile ilgili olsa da çoğu zaman aşırı yüklenme sonucu ortaya çıkar. Örneğin okulların kapanmasına günler kala öğretmenler öğrenci notlarını girmek için öğrenci ve veliler ise notları öğrenmek için sisteme giriş yapmak istiyor. Bu kadar fazla insanın aynı anda Mebbis giriş yapmak istemesi elektronik sistemde kilitlenmelere sebep oluyor. Bu durum giriş sorunu olarak ortaya çıkıyor. Sistemsel bu sorunların Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili olmadığını bilerek tekrar denemekte fayda vardır.

 

Mebbis Giriş İle Hangi İşlemler Yapılır

 

Mebbis giriş ile Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde gerçekleşmesi gereken birçok işlem yapılabiliyor. Personel işlemleri, e-okul,e-yurt,e-burs,e-akademi, e-taşınır, halk eğitim işlemleri, açık öğretim işlemleri, e-yatırım işlemleri Mebbis internet sitesinden yapılabilir. MEB web sitesi içerisinde kişinin ihtiyaç ve amacına yönelik olarak oluşturulan modüller ile hızlı ve kolay işlem yapılabilmesi sağlanmıştır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here