Ana Sayfa Moda İmitasyon takılar için nasıl bakım yapılır

İmitasyon takılar için nasıl bakım yapılır

5989
0

Kombinlerinizi tamamlamak amacıyla giysilerinizle uyumlu olan veya tam zıt görünecek bir biçimde aksesuar kullanmayı alışkanlık haline getirmiş olabilirsiniz. Gümüş ve altının yanında imitasyon takıların da hem fiyatları, hem de görünüşleri ile tercih edilmekte oldukları görülmektedir. Ancak belirli bir zaman içerisinde bakım yapılmadığında kullanılmayacak hale gelen bu takıların, bakımlarını yaparken nelere dikkat etmek gerektiğini de sizlere aktarmak istiyoruz.

 

Su ile temas ettirmeyin

Yağmurda kaldığınızda, duş alacağınız zaman veya temizlik yaparken takılarınızı çıkarmalı ve uzun süre su ile temas etmesini engellemelisiniz. Böylece rengini daha uzun süre korumakta olduğunu görürsünüz ve paslanmadan kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Takıları sona bırakın

Saçlarınıza sprey sıkmanız gerekebilir veya güzel kokmak için parfümünüzü kullanacağınız için, takınızı en sona bırakmalısınız. Bu ürünlerle temas halinde takıların renklerinde matlaşma görülecektir. Aynı şekilde krem ve losyon tarzı ürünleri de kullanmanızın da takılarınızın bozulmasına neden olacağını unutmamanız ve buna göre önlemlerinizi almanız gerekmektedir.

 

Kapaklı kutuda saklayın

Takıların hepsini aynı anda takmak mümkün olmayacağı için, bir kısmını saklamanız ve iyi bir şekilde muhafaza etmeniz gerekebilir. Böyle durumlarda kapaklı kutular içerisinde saklamanız doğru bir davranış olacaktır. Sizler de kullanmadığınız takıları açıkta bırakarak renklerinin zarar görmesini istemiyorsanız, koyacağınız kutuların kapaklı olmasına mutlaka özen göstermeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

 

Diş macunu ile temizleyin

Belirli aralıklarla takılarınızı temizlemeniz gerekebilir. Böyle zamanlarda imitasyon dahi olsa bebek şampuanı veya diş macunu kullanmanızın zarar vermeyeceğini görebilirsiniz. Bu nedenle diş fırçası ve diş macunu kullanmak takıların en iyi şekilde temizlenmesini sağlayacak olan yöntemdir.

 

İmitasyon takılarla ilgili bakım ve kullanımına dair en detaylı şekilde sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Bu önerilerimizi dikkate alarak siz de daha uzun süreli ve sağlıklı olarak bu takılarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz