Ana Sayfa Moda İç giyim üreticileri tüketici memnuniyeti

İç giyim üreticileri tüketici memnuniyeti

623
0
onlinegiyim sitesi
https://www.onlinegiyim.com/ kadin ic giyim ve erkek ic giyim modelleri fantazi gecelik sutyen ve pijama takimlari

İç giyim üreticileri tüketici memnuniyeti arttırmak için; ürünlerini yeniledikleri, web sitelerini zenginleştirdikleri (resim, video ve tüketici görüşlerini eklemek vb.) ve ürün hakkında açıklayıcı bilgileri sitelere ekledikleri belirlenmiştir.

Onlinegiyim üreticilerinin %50 oranları ile G-pazarlama ve E-pazarlama yöntemleri ile daha çok tüketiciye, kolay yollardan ulaştıkları belirlenmiştir. İç giyim üreticileri için tüketiciye ulaşmada kullanılan pazarlama kanalları İnternet’in ve elektronik araçların gelişmesi ile çeşitlilik göstermekte ve yaygınlık kazanmaktadır. İç giyim üreticilerinin büyük çoğunluğu E-pazarlama faaliyetlerini firma içerisindeki bilgi işlem bölümü veya E-pazarlama faaliyetlerinde uzman aracı kurumlar tarafından yapıldığı belirlenmiştir. Bu durum üreticilerin bu konuda bilgi sahibi kişilere olan ihtiyacını arttırmaktadır. Elektronik alışveriş merkezlerinin (EAM) çoğalması tekstil ve hazır giyim sektöründe yeni iş kollarının doğmasına neden olacaktır. Gerçek ortamda birkaç kişinin yapabileceği işleri EAM’lerde daha az sayıda kişi ile yapılabilmekte ancak kalifiye elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. İç giyim üreticileri web sitelerine ayda bir ve daha uzun zamanlarda yeni ürün ekledikleri görülmüştür. Bu durum ürünün yatak kıyafeti, plaj kıyafeti veya iç giyim olmasına göre değişiklik göstermektedir. Sezonu geçmiş ya da satışı düşük olan ürünler çeşitli fiyatlandırma politikaları ile sitelerde satışa sunulabilmektedir.

İç giyim üreticileri E-ortamlarda tekstil ve hazır giyim ürünleri satan özel üyeliklerle tüketici kabul eden alışveriş sitelerinde daha çok yer aldıkları görülmüştür. Ayrıca sitelerin büyüme oranları ve yatırım miktarları siteleri ziyaret eden tüketici sayılarının en yüksek olan siteler olması üreticilerin bu siteleri tercih sebebini açıklamaktadır. Üreticilerin çeşitli ürünlerin satıldığı alışveriş siteleri ile sadece iç giyim ürünlerini satan E-alışveriş sitelerinde de yer almaları tüketicilere ulaşmadaki diğer yollardan olduğu görülmüştür.

İç Giyim Üreticileri ve Kom Online Giyim

Üreticilerin E-ortamlara ilişkin görüşlerinden elde edilen bulgularda; ‘Tanıtım faaliyetleri daha kolay ve az maliyetle yapılmaktadır’ ifadesine üreticilerin %50’si katılıyorum şeklinde, ‘Pazarlama faaliyetlerini bilmek başarılı sonuçlara ulaşmak için gereklidir’ ifadesine üreticilerin büyük çoğunluğu katılmışlardır.

‘Pazarlama faaliyetlerinde cinsiyete göre farklı stratejiler geliştirilmektedir’ ifadesine üreticilerin %62,5’i tamamen katılıyorum şeklinde, ‘Elektronik pazarlama ile tüketicilere daha kolay ulaşılmaktadır’ ifadesine üreticilerin büyük çoğunluğu katılmışlardır, ‘Pazarlama için iş gücü ve teknik alt yapı yeterlidir’ ifadesine üreticilerin %75’i katılıyorum şeklinde, ‘Tüketiciler yeni ürünler veya fırsatlar hakkında anında bilgilendirilmektedir’ ifadesine %50’si katılıyorum şeklinde, ‘Elektronik satış sonrası ürünle ilgili bir sorun çıkması durumunda tüketici ile birebir ilgilenilmektedir’ ifadesine %62,5’i tamamen katılıyorum şeklinde, ‘Ürün ile ilgili yorumlar takip edilmektedir’ ifadesine üreticilerin %50’si katılıyorum şeklinde, ‘Garanti koşulları ayrıntılı şekilde açıklanmıştır’ , ‘İade koşulları ayrıntılı şekilde açıklanmıştır’ , ‘Ürün değiştirme yapılmaktadır’ ifadelerine üreticilerin büyük çoğunluğunun katıldığı görülmüştür.

Tüketicilerin aldıkları kom ürünleri en çok memnuniyet yaşadıkları alışverişlerin başını çekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz