Ana sayfa Güzellik Gözenek Sıkılaştırma Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Gözenek Sıkılaştırma Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

791
0
Gözenek Sıkılaştırma Tedavisi

Günümüzde birçok kişinin çektiği gözenek genişleme sorunu, akne ve siyah nokta oluşumuna sebep olmaktadır. Günümüz şartlarında oldukça kolay yöntemler ile halledilen bu sorunu, kadın veya erkek fark etmeksiniz birçok kişi yaşamaktadır. Her yaş gurubuna rahatça uygulanabilen gözenek sıkılaştırma tedavisi, daha sağlıklı ve daha temiz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmaktadır.

Cildimizin nefes almasına yardımcı olan gözenekler, yaşlanma ve çevre koşullarından dolayı olarak tıkanmakta ve zaman içerisinde genişlemektedir. Bu gözenekleri açmak ve temizlemek için birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Özellikle yağlı ciltlerde daha fazla görünen bu durum, en fazla yanak, burunu ve alın bölgesinde görülmektedir. Bu sorunu ortadan kaldırmak amacıyla gözenek temizleme ve küçültme tedavilerinden faydalanabilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırma Yöntemleri

Gözenek Sıkılaştırma Tedavisi olarak birkaç farklı seçenek karşınıza çıkmaktadır. Bu yöntemler arasında tercih yaparken cilt durumunun baz alınması gerekmektedir. Bu yöntemler, karbon peeling, meyve asitli peeling, mikro iğneleme ve lazer uygulamaları olarak karşınıza çıkmaktadır.

Karbon peeling lazer yardımı ile uygulanan bir cilt bakım yöntemidir. Karbon losyonu kullanılarak yapılan bu tedavi ile gözeneklerini küçültebilir, lekelerinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Karbon losyonun sürülmesi ve lazer uygulaması ile yapılan bu işlem sonrasında güneşe direk olarak maruz kalmamanız gerekiyor.

PRP uygulamasında ise hastadan bir miktar kan alınmakta ve bu kan PRP serumuna dönüştürülmektedir. Özel iğneler yardımıyla cildinize uygulanan bu serum ile daha temiz ve daha parlak bir cilde sahip olabilir, bu uygulamadan her mevsim rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

Göz Altı Torbaları Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Göz altı şişliği olarak da bilinen göz altı torbaları, çok sık karşılaşılan bir problemdir. Kişinin kendisine olan güvenini kaybetmesine sebep olan bu sorun, yorgunluk ve yaşlanma sonucunda ortaya çıkmaktadır. Genetik, stres, egzaman, kötü beslenme ve uykusuzluk gibi sonuçlar ile ortaya çıkan bu torbalar, göz altı torbaları tedavisi ile kolay bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir.

Bu sorunu ortadan kaldırmak için ilk olarak sorunun kaynağını saptamak gerekmektedir. Ardından buna uygun bir tedavi yöntemi seçilmeli ve sorun ortadan kaldırılmalıdır. Cildin en hassas ve ince derisine sahip olan göz altı bölgesi, günümüzde ameliyatsız olarak ortadan kaldırılabilmektedir. Doku yapısı ve kas zayıflaması sonucu ortaya çıkan bu sorun Göz Altı Torbaları Tedavisi ile rahatlıkla ortadan kaldırılabilmektedir.

Göz Altı Tedavi Yöntemleri

Göz altı tedavileri için farklı birkaç yöntem bulunmaktadır. Bunlar, iğneli radyofrekans, mezoterapi, fiber lazer ve göz altı ışık dolgusu olarak ortaya çıkmaktadır.

Fiber lazer uygulaması ortalama olarak 20-30 dakika içerisinde uygulanmaktadır. Lokal olarak anestezi yapılması sonrasında hedeflenen bölgeye lazer ışınları gönderilmekte ve deride sıkışlaşması sağlanarak göz altı torbaların küçülmesi sağlanmaktadır.

Göz altı ışık dolgusu ise çökme morluk bulunan bölgeye hyalüronik asit uygulanmasına dayanmaktadır. Bu tedavi yöntemi ile çökme, morluk, kahverengi halka ve yorgun görünümünüzü ortadan kaldırabilirsiniz. Enfeksiyon riski bulunmayan bu tedavi yöntemi 12 yaş üzerindeki her yaş grubuna uygulanmaktadır. 15 dakika içerisinde gerçekleştirilen işlem sonrasında ağrı ve acı hissetmezsiniz. Bu uygulama ortalama olarak 1-1,5 yıl kalıcılık göstermektedir.

Baby Face Uygulaması

Leke tedavisi amacıyla uygulanan baby face uygulaması, bir lazer sistemidir. Özellikle ciltte yaşlanma ve güneş kaynaklı olarak lekelenmeler ortaya çıkmaktadır. Esmer veya beyaz ten fark etmeden herkeste ortaya çıkan bu sorun, günümüzde kolaylıkla ortadan kaldırılabilmektedir. Vücutta deri altında bulunan melanin adlı pigmentin düzensiz gruplanması sonucunda ortaya çıkan lekelenmeler, güneşe maruz kalma sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Bu sorunu ortadan kaldırabilmek amacıyla uygulanan Baby Face Uygulaması, thulim lazer kullanılark yapılan bir cilt yenileme tedavisidir. Deride mikro kanallar açılarak, cilt sorununa uygun maddelerin cilde yedirilmesi ile yapılan bu işlem ile lekelenmelerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Baby Face Beauty Nasıl Uygulanmaktadır?

10-15 dakika arasında uygulanabilen Baby Face Uygulaması, anestezi gerektirmemektedir. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan bu uygulamada, cildinizde mikro kanallar açılmakta ve cildinize gereken özel ürünler yedirilmektedir. Son olarak maske uygulaması yapılır ve işlem sona erer.

Anti aging, melasma, cilt gevşemesi, kırışıklık, cilt beyazlatma ve saç tedavileri gibi farklı şekillerde uygulanabilen bu işlem, soruna bağlı olarak 3-5 seans uygulanmaktadır. Bu işlem hakkında Dr.Oğuz Uçar‘dan bilgi ve destek alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here