Ana sayfa Güzellik FUE YÖNTEMİ İLE SAÇ EKİMİ

FUE YÖNTEMİ İLE SAÇ EKİMİ

528
0
fue saç ekimi

Teknik olarak micro motor punch adı verilen bir alet ile saç köklerinin alınarak açıklık yaşanan bölgeye dikilmesi işlemine verilen isimdir. Greft adı verilen köklerin bir seferde 3500 adede kadar nakil edilmesini sağlayabilmektedir. Bir greft içinde yaklaşık 3 adet saç teli olduğunu hesap edersek bir senasta ortalama 10.000 adet saç teli nakil edilme imkanı doğmaktadır. 6 ayda bir tekrar edilebilen bu yöntemle saç dökülmesi şikayetleri sonlandırılabilmektedir.

Saç insanların görsel anlamda daha hoş görünmelerini sağlamaktadır. Bakımlarının düzenli yapılması ile güzel bir görünüme sahip olunabilmesi de mümkündür. Birçok insanın ortak sorunlarından birisi ise saçlarının dökülmesidir. Bunun birçok sebebi vardır. Bunlar sigara, hormonal bozukluklar, genetikte var olması, kilo alma veya kaybı, belli başlı kronik hastalıklar başlıca sebepler arasında yer almaktadır. Saçların dökülmesi insanların görsel anlamda kendilerinden rahatsız olmalarına ve çevreye çirkin gözükme hissi vermektedir.

Saçların dökülmesinden rahatsız olan insanların fue saç ekimi tekniğini kullanarak saçlarına kavuşmaları mümkündür. İnsanlar arasında kullanılan ve en çok tercih edilen teknik olmaktadır. Dikiş izi olmayan ve saçlı dokunun alımı ile gerçekleştirilmektedir. Fue motoru için özel üretilmiş olan iğnelerle, saçın kök kısımlarına birer birer saçlı dokudan alınmasıyla nakli sağlanmaktadır. Lokal anestezi yapılacağından can yanması olmamaktadır. Kesik izi olması insanları rahatsız edeceğinden bu teknikte kullanılmaması insanların daha özgüvenle yaklaşmalarını sağlamaktadır. Saç ekimi olduğu belli bile olmamaktadır. Fue saç ekimi profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır.Saç köklerinin alınması dikkat istemektedir.Fue motoru bilen kişiler tarafından kullanılması gereken bir cihazdır.

Saç ekim sonrası bakım ihmal edilmemesi gereken bir kuraldır. Saçların belirli günlerde kuralına göre yıkanması gerekmektedir. Bunun nedeni ise ekim yapılmış olan kısımlarda kabuklanmalar oluşmaktadır. Kabuklanmaların dökülmesinin sağlanması gerekmektedir. Güzel bir sonuç alınabilmesi için 10 gün saç yıkama işlemini düzenli olarak yapmanız gerekmektedir. Saç ekimi yaptırdıktan sonraki 3.gün ilk yıkamanın yapılması gerekmektedir. Saç ekimi yaptırmış olduğunuz yerdeki uzmanın size vermiş olduğu losyonla ve şampuanla yavaş, narin bir yıkama işlemi gerçekleştirmelisiniz. Ilık su kullanılması ve güzelce durulama sağlanmalıdır. Yaklaşık olarak 10 gün havlu kullanılmamalı yerine saç kurutma makinesini ılık olarak kullanmalısınız. Bu işlemleri düzenli olarak yapamayacağınızı düşünüyor iseniz ekim yaptırdığınız yerde de bakımlarını yaptırmanız mümkündür.

Saç dökülmesi olan kişilerinde saç mezoterapisi yaptırma imkânları bulunmaktadır. Mezoterapi, saç dökülmesi olan kişilerin dökülmelerinin engellenmesi, saçların daha canlı hale getirilmesi ve saçların çıkışının daha rahat olmasını sağlayan bir terapidir. Yaklaşık olarak 15 dakika sürmekte ve 10 seanstan oluşmaktadır. Özel ilaçların karışımları ve özel iğneler ile yapılmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here