Ana Sayfa Sağlık EVDE BASEN ERİTME HAREKETERİ

EVDE BASEN ERİTME HAREKETERİ

409
0

Sağlıklı bir hayat için spor yapmamız gerektiğini biliyoruz.  Spor kaslarımızın güçlenmesini ve vücuttaki yağ oranının dengelenmesini sağlar. Fit bir görünüme kavuşmak için doğru beslenmenin yanında egzersiz yapmanın önemi büyüktür. Kilo fazlalığımız olduğunda hemen bir spor salonuna yazılırız. Para ödediğimiz için bir süre gideriz. Bir süre sonra işi, doğa koşullarını, yoğunluğu bahane ederek spor yapmayı bırakırız. Düzenli gittiğimizde de belirli bir kiloya ulaştığımızda bırakmayı tercih ederiz. Spor hayatımızın bir parçası olmalı ve sadece zayıflamak için değil sağlıklı bir hayat yaşamak için spor yapmalıyız.

Ne yaparsak yapalım basen bölgesindeki yağları bir türlü eritemeyiz. Çok sevdiğimiz elbiseyi giydiğimizde kötü görünen basenlerimiz moralimizi bozabilir. Dar kıyafetler giydiğimizde daha çok göze batarlar ve fiziğimizi istediğimiz görüntüden uzaklaştırırlar. Basen ve karın bölgesindeki yağlar zor yakılır. Beslenme şeklimizi düzeltmekle işe başlamalı daha sonra bazı egzersizlerle yağ yakımını hızlandırmalıyız. Şunu unutmayalım ki spor için illa spor salonuna yazılmamıza gerek yok. Birkaç doğru hareketi evde belirli sürelerde yapabiliriz. 15 dakikamızı ayırarak kendimize bir güzellik yapabiliriz.

Egzersizimize vücudumuzu ısıtarak balayalım. Vücudumuzu ısıtmazsak egzersizden sonra ağrılar hissederiz ve yağ yakımını tam sağlayamamış oluruz. İlkönce kollarımızı yana, sağa, sola, öne, arkaya hareket ettirelim. İki kolumuzda da bunu uygulamalıyız. Boynumuzu sağa,sola, öne, arkaya çevirelim. Eğer boynunuzda bir sorun varsa boynunuzu 360 derece çekirmeyin. Zaten yaptıktan sonra başınıızn döndüğünü hissedersiniz. Ayaklarınızı iki yana açın ve sağa sola doğru esneyin. Kaslarınızın ısındığını hissettiğinizde ısınma işlemini başarıyorsunuz demektir. Ayaklarınız iki yana açık, eliniz belinizde sağa sola dönebildiğiniz kadar dönün. Bu hareketleri yaparken ağrı hissediyorsanız kendini çok zorlamayın. Bir duvara yaklaşın, kollarınızı omuz hizasında açın ve duvara yaklaşıp uzaklaşın. Bu hareketi 10 kere yapabilirsiniz. Yine aynı pozisyonda kalın ve sağ bacağınızı hiç kıvırmadan arkaya doğru yukarı kaldırın. Bu hareketi yaparken kalçanızın sıkıştığını ve arkada bacak kaslarınızın kasıldığını hissetmelisiniz. 15 kere bu hareketi yapın ve diğer ayağa geçin. Aynı hareketi bir de bu bacağınızla yapın. Basen bölgesindeki yağları eritirken aynı zamanda kalçalarınızın dikleşmesini bu hareketle yapabilirsiniz. Güzel kalçalarınızı bu egzersize borçlu olacaksınız.

Yere uzanın. Bir tarafınıza dönün bir kolunuzla başınızı destekleyin. Ayaklarınızı dümdüz birleştirin. Yukarda kalan ayağınızı yukarıya doğru açıp kapatın. Yan bacak kaslarınızın ve basen bölgenizin çalıştığını göreceksiniz. Bu hareketi 15 kere iki tur olarak yapabilirsiniz. Diğer bacağınızla da aynı işlemi yapmalısınız. Sırt üstü uzanın ve ayaklarınızı birleştirin. Ayaklarınız yerde kalçanızı yukarıya kaldırmaya başlayın. Omzunuza kadar vücudunuzu kaldırın. Bu harekette birçok kas aynı anda çalışır. Bir taşla çok kuş vurmuş olursunuz. Birkaç saniye vücudunuz havada bekleyin ve nefes vererek vücudunuzu yere indirin.  Ayaga kalkın. Farzedin ki elinizi kullanmadan bir sandalyeye oturacaksınız. Yavaşta oturun ve kalkın. Bu hareketi 20 kere yapın. Vücudunuz alıştıkça egzersiz sayılarını giderek arttırabilirsiniz. Kendinizi çok zorlamayın, yapabildiğiniz kadar yapın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz