Ana Sayfa Güzellik Doğal Makyaj İçin Basit ve Pratik Uygulamalar

Doğal Makyaj İçin Basit ve Pratik Uygulamalar

238
0
Doğal Makyaj

Kadınlar, güzelliklerini biraz daha ön plana çıkarmak, daha çekici görünmek, aynaya baktıklarında mutlu hissetmek için çeşitli makyajlar yaparlar. Makyaj malzemeleri ve kozmetik ürünleri bu yüzden kadınların en yakın arkadaşlarından biridir. Teknolojinin her alanda gelişmesiyle kozmetik sektöründe de birtakım farklılık oluşmaya başladı. Cilde derinlemesine temizlik yapılmasını sağlayan elektronik cilt temizleme cihazları, suya dayanıklı rimeller, çeşitli makyaj fırçaları bu ürünlerden sadece birkaçı! Kozmetik ve bakım ürünleri, kadınların isteklerine ve ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösteriyor. Kimi kadının makyaj yaparken tek ihtiyacı ve isteği gözlerini ön plana çıkarmak olurken kimi daha etkileyici dudaklara sahip olmak istiyor. Bilinçli tüketici olan kadınlar özellikle makyaj malzemeleri ve makyaj aksesuarları seçerken ne kadar dikkatli olması gerektiğini bildiği için ürünün kalitesini, markasını ve sağlığa zararlı herhangi bir şey içerip içermediğini dikkatli şekilde inceleyip taklit kozmetik ürünler almaktan kaçınıyor.

Doğal makyaj olarak da isimlendirilen günlük makyaj, abartılı olmayan ve günlük görünümlü makyaj çeşididir. Kişiden kişiye günlük makyaj uygulaması farklılık gösteriyor olsa da genellikle yoğun olmayan, daha sakin tonlardaki renklerde göz ve dudak makyajı tercih edilir. Doğal bir fondöten ya da BB krem, hafif bir allık, maskara ve hafif bir ruj günlük makyajı oluşturan ürünlerdendir.

 

Adım Adım Doğal Makyaj Uygulaması

 

  1. Doğal görünümlü bir makyaj yapmak için renk tonu daha açık olan ürünleri tercih edebilir, keskin ve koyu renklerden kaçınabilirsiniz.
  2. Makyaj yapmaya başlamadan önce cildinizi derinlemesine temizlemeli ve nemlendirmelisiniz. Malzemelerinize uygun makyaj aksesuarları seçmelisiniz.
  3. Daha sonra hafif kapatıcılar ya da BB krem ile cilt tonunu eşitleyebilir, kızarıklıkları giderebilirsiniz.
  4. Şeftali, kahverengi ve gül kurusu gibi çok baskın olmayan yokmuş gibi makyaj yapmasını sağlayan tonları tercih ederek göz makyajınıza başlayabilirsiniz.
  5. Daha sonra hafif bir maskara ile gözlerinizi ön plana çıkarabilir, yine hafif renklerde bir ruj ile doğal makyajınızı tamamlayabilirsiniz!

Yüzlerce ve hatta binlerce kozmetik ürünü arasından seçim yapmak tabii ki kolay değil. Kullanıcının yaşına, cilt tipine, cildinin ihtiyaçlarına göre kozmetik ya da bakım ürünü seçimi yapması ürünlerin yanlış kullanımının önüne geçilmesini de sağlıyor. Cildinize uygun bakım ürünleri kullanmak, bu ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışmak ve uyumadan önce cildinizi tüm ürünlerden arındırmak cilt için büyük bir önem taşıyor.

Makyaj malzemeleri, yüz için, dudaklar için, gözler için, tırnaklar için, yanaklar için olanlar; temizleyiciler, fırça ve aksesuarlar ve makyaj setleri olarak gruplandırılıyor. Fondöten, oje, far, rimel, allık, temizleyici jeller, farklı bölgeler için çeşitli fırçalar olarak alt gruplara ayrılan bu ürünler ile doğal makyaj ya da profesyonel olarak porselen makyaj uygulamaları yapabilirsiniz.

Porselen Makyaj ve Doğal Makyaj Arasındaki Farklar?

Porselen makyaj, genel olarak cilt tonunu eşitlemek ve pürüzsüz görünümlü bir ten elde etmek için yapılan makyaj türüne verilen isimdir. Etkisi bir fondöten, yüz hatlarını daha biçimli gösterecek bir aydınlatıcı ve kapatıcı kullanmak makyajın daha iyi görünmesini sağlamak için önemlidir. Porselen makyaj ve doğal makyaj birbirine çok benzer iki makyaj gibi görünse de bazı noktalarda birbirlerinden ayrılırlar.

Porselen makyajdaki en önemli farklardan biri porselen makyaj uygulaması yapılırken kullanılan pudranın taş pudra olmasıdır. Taş pudra yüze uygulanırken diğer pudralardan farklı olarak sulandırılarak kullanılır. Porselen makyajda kullanılan far çeşitlerinin uygulaması da ıslak olarak yapılır. Porselen makyaj genellikle her türlü cilt yarası, yanık ve benzeri görünümleri kapatmada doğal makyajdan daha iyidir. Ayrıca uzun süre kalıcı olmasıyla da birçok kişi tarafından daha sık tercih edilmesini sağlar. Uzun süre kalıcı olan porselen makyajlarda renk seçiminin iyi yapılması da büyük önem taşır. Su, gözyaşı ve terleme gibi durumlardan porselen makyaj etkilenmez. Bu yüzden özellikle özel günlerde, düğünlerde gelin makyajı olarak sıklıkla tercih edilir. Porselen makyaj ile bebek gibi görünen, doğal ve daha mat bir cilde ulaşabilir, özel günlerinizde makyajınız bozulmadan dilediğiniz gibi hareket edebilirsiniz!

Doğal Makyaj İçin Gerekenler Nelerdir?

Doğal makyaj yapmak için çok fazla malzemeye ihtiyacınız olmayabilir. Çünkü doğal makyajın temelinde az ve etkili makyaj ürünleri kullanmak vardır. Günlük yaşamda sıklıkla tercih edilen doğal makyaj için abartıdan uzak, sakin ve daha az gösterişli bir makyaj yapılır. Günlük makyaj anlayışı kişiden kişiye farklılık gösterse de genel olarak hafif bir fondöten ya da BB krem, baskın renkleri olmayan doğal bir allık, maskara, kaş kalemi ya da maskarası ve hafif bir ruj günlük makyajı oluşturan makyaj ürünleri arasında yer alır.

 

Doğal Makyaj Nasıl Temizlenir?

Doğal makyajı temizlemek porselen makyajı temizlemekten çok daha kolaydır ve çok zaman almaz. Cildinize uygun olan bir makyaj toniği, cilt temizleme kremi ve bu iki ürünü kullandıktan sonra temiz cildinize uygulayacağınız bir nemlendirici ile doğal makyajın etkilerinden kolayca kurtulabilirsiniz!

 

İhtiyacınıza, zevkinize ve bütçenize uygun her ürünü hem sevdikleriniz hem kendiniz için satın almak istediğinizde mağaza mağaza dolaşmanıza gerek yok! Kozmetik ürün alışverişlerinizi online ve uygun fiyatlı olarak ÇiçekSepeti’nden kolayca yapabilirsiniz!

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz