Ana Sayfa Sağlık DİŞ BEYAZLATMADA DOĞAL YÖNTEMLER

DİŞ BEYAZLATMADA DOĞAL YÖNTEMLER

385
0

DİŞ BEYAZLATMADA DOĞAL YÖNTEMLER

Dişlerimiz gülüşümüzün bir parçasıdır. Güldüğümüzde dişlerimiz ne kadar beyazsa estetik açıdan da o kadar güzel bir görüntü oluşur. Bazı antibiyotikler dişlerimizin sararmasına neden olur. Sigara kullananlarda da dişlerin sarardığını görürüz. Diş bakımını biraz aksatalım dişler sarararak hemen kendini hatırlatır. Dişlerimizi evde bazı yöntemlerle beyazlatabiliriz. Yapmamız gereken mutfağınıza uğramak ve oradaki bazı malzemelerden yararlanmak. Dişlerimizi neler beyazlatır değinelim.

Su: Su içmek yalnızca bedeni temizlemekle kalmaz,ağız sağlığı içinde çok önemlidir.Su sağlık sunar. Doğal bir temizleyici görevi görür.Yemeklerden önce bir bardak su için. Bu hem dişlerinizdeki bakterileri temizleyecektir hem de yemek eylemine mideyi hazırlayacaktır. Yemeklerden sonra su içerseniz de bakterileri ve kalıntıları temizler. Yemek sırasında değil yemekten önce ve yemekten sonra su içmelisiniz.

Çilek : Püre haline getirip dişlerinizi çilekle fırçalayabilirsiniz. Kısa bir süre içinde çileğin dişlerinizi beyazlattığını göreceksiniz. Ağzınızda da hoş bir koku bırakacak hem doğal bir görünüm hem de hoş bir koku olması oldukça ilginizi çekebilir.
Önemli bir uyarı; Çileğin içerisindeki asit ve şekerin diş minesine zarar vermemesi için, tüketildikten sonra su içmelisiniz veya ağzınızı çalkalamalısınız.

Portakal, limon kabuğu gibi asit barındıran meyvelerde dişlerinizi beyazlatmak da size yardımcı olabilir. Kabuklarıyla dişlerinizi ovarsanız eğer aradaki farkı kendiniz görmüş olacaksınız. Portakal ve limon kabuklarıyla yapılan uygulamalardan dişetine zarar vermemeye dikkat edin.
Elma Sirkesi : Elma sirkesini 3-4 gün arayla kullanırsanız eğer size yardımcı olur. Çok sık kullanılan bir yöntemdir. Aynı zamanda diş fırçanızı elma sirkesiyle yıkamanızı da tavsiye ederiz.

Toz Tarçın : Her zaman daha fazla işe yarayanların başında gelmiştir. Diş fırçanıza hafif şekilde sürün ve dişlerinizi fırçalayın aradaki farkı ve verdiği ferahlığı hemen hissedersiniz
Yatmadan önce : 1 çay kaşığı karbonatı alın, 1 çay kaşığı ada çayı ve bir çay kaşığı tarçınla iyice karıştırın. Bu işlemi sürekli tekrarlayın. Kısa zamanda dişlerinizin beyazladığını göreceksiniz.
Kenger Sakızı : Diş fırçası görevi görür, dişlerin temizlenmesinde çok yardımcıdır. Ağızdaki eklemleri çalıştırır, diş etlerine de masaj yapar. Bol bol çiğneyin. Çiğnerken midenize de sindirime yardımcı olacaktır.

En Önemlisi : Malzemeler içinde Karbonatı kullanabilirsiniz. Fazlasıyla tercih edilen bir yöntemdir ve çok güzel sonuçlar vermiştir. Karbonat dişlerimize zarar vermez. Birçok mineral içerir ve bu mineraller dişin yapısına destek verir. Karbonattan biraz alalım ve dişlerimizi macunla fırçalar gibi diş fırçamızla fırçalayalım. Bu hareketi yaparken diş etlerine dikkat etmeliyiz. Bastırarak uygulama yapmamalıyız.
Her zaman dolabınızın bir köşesinde Karbonat’a yer verin.
Dipnot : Muz kabuğunun diş beyazlatmakda hiçbir etkisi yoktur.
Burada belirttiğimiz doğal yöntemler geçici çözüm sunar. Kalıcı beyazlık için doktorumuza gitmeli her altı ayda bir diş beyazlatma işlemimizi yaptırmalıyız.Birçok yerde diş beyazlatma tozları satılmaktadır. Diş minesini gereksiz yöntemlerle aşındırmamalı ve dişlerimize zarar vermemeliyiz. Klinik ortamlar dışındaki diş beyazlatma yöntemlerine itibar etmemeliyiz.
Sağlıklı ve mutlu günler dilerim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz