Ana Sayfa Güzellik Deniz Suyunun Ve Güneşin Vücuda Mucizevi Yararları…

Deniz Suyunun Ve Güneşin Vücuda Mucizevi Yararları…

1569
0

Kum ve deniz alerji için en doğal ve en etkili tedavi yöntemleri arasında gösteriliyor. Denizde geçirilen günlerin birçok cilt hastalığına birebir olduğunu belirten uzmanlar, deniz suyunun ve güneşin özellikle alerji için en ideal tedavi yöntemi olduğunu belirtiyor.

Deniz suyunun şifası yüzyıllardır biliniyor. Hatta modern tıbbın babası Hipokrat, deniz suyunun balık adamların cilt hastalıklarını iyileştirdiğini keşfedince bu yöntemi kendi hastalarında da kullanmıştı.

Çocuklar Mutlaka Denize Götürülmeli

Deniz suyu insan kanındaki içeriklere en yakın sıvıdır. İçerisinde vanadyum, altın, osmiyum, iyot, çinko ve potasyum klorür başta olmak üzere 80’den fazla yararlı madde bulunmaktadır. Deniz suyu içerdiği amino asitler, mineral tuzları ve eser elementler ile insan bedeni için tam bir vitamin deposudur. Özellikle çocuklar deniz suyunun bu elementlerinden bolca faydalanmalıdır. Deniz suyundaki kalsiyum, sülfat, karbonat, magnezyum klorür, potasyum klorür ve magnezyum sülfat özellikle çocuklar için mucizevi yararlar sağlamaktadır.

Deniz Suyunun Ve Güneşin Vücuda Mucizevi Yararları…

Deniz suyu güneşle birleştiğinde çocukluk çağı egzaması (atopic dermatit) denilen deri hastalığına çok iyi gelmektedir.

Deniz suyu kurdeşen (ürtiker) olarak bilinen kaşıntılı alerjik cilt lezyonuna, yaz sıcağında artan isiliğe iyi geldiği gibi, yaraların ve alerjik reaksiyonların deride bıraktığı izleri de yok etmektedir.

Deniz suyu bütün sinüs yollarını temizler. Dolayısıyla kronik sinüzit ve alerjik rinit tedavisinde etkilidir. Sinüslerin ve burunun temiz olması, broşların alerjik hastalığı olan astım ve alt solunum yolu hastalıklarının tedavisinde olumlu sonuçlar vermektedir.

Yüzme, akciğerlerin kapasitesini yükselten en iyi fizik tedavidir, bu nedenle astımlı bireylerin mutlaka yapması gerekir.

Deniz tatilinin en önemli yararlarından biride güneşten alınarak depolanan D vitaminidir. UV ışınlarıyla deriden alınarak vücuda depolanan D vitamini, güneşsiz kış günlerinde vücudu hastalıklardan korumakta, alerjik rahatsızlıkların oluşmasını önlemekte ve savunma sistemini güçlendirmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz