Ana sayfa Moda Dar Kıyafet Giyme Alışkanlığı Kısırlığa Neden Oluyor

Dar Kıyafet Giyme Alışkanlığı Kısırlığa Neden Oluyor

1367
0

Son zamanlarda oldukça moda haline gelen üzerimize yapışan oldukça dar kıyafetler sağlığımızı olumsuz etkilemekte. Dar kıyafetlerin hangi hastalıklara yol açtığından bahsetmek gerekirse, sinir sıkışmaları, genital bölgede enfeksiyon, reflü ve kısırlık gibi rahatsızlıklar en başta gelmektedir.

Erkekler Dar Olan Kıyafetler Kısırlığa Neden Olabiliyor

Son zamanlarda estetiksel açıdan vücudu saran ve sıkan dar kıyafetlerin tercih edilmesi, vücudun genel sağlık şeklini bozabilecek etkiye sahip olması dikkat çekiyor. Erkeklerde ise bu durum çok ciddi bir yerdedir. Erkeklerin giydiği dar pantolon yumurtalıklarını sıkarak daha yukarı kaymasına bu da testis ısısının yükselmesine sebep olmakta. Yükselen ısı üreme hücresinin kalitesinin düşmesine, şekil bozukluğuna yol açmaktadır. Erkek kısırlığının arttığı bu günlerde bunlara dikkat etmemiz gerekmektedir.

Selülit’in Oluşumunda Katkısı Büyük

                Kadınlarımızın giymiş olduğu dar pantolonlar ise, damarlara baskı yaparak onları sıkar ve baskı altında kalan damar zarar görür. Varis gelişimi, kokulu vajinal enfeksiyonlar ve varis gelişimi ortaya çıkar. Bağırsak problemi, gastrit, reflü gibi hastalıklara da yol açabiliyor. Yani kısacası kendilerine eziyet ediyorlar dışarıdan güzel dursa da içeride bir çok hastalık oluşabiliyor. Güzelliklerine zarar veriyorlar.

Hamilelik döneminde dar giyilen dar giysiler başlı başlına zararlı bir durumdur. Bebeğin gelişiminin bozulmasına, hareketlerini kısıtlamasına anne adaylarının ise yetersiz oksijen almasına neden oluyor. İlk 3 aydan sonra bebeğinde rahat edebileceği giysiler giymekte fayda vardır.

Cildimize 1 – 2 Santim Uzak Kıyafetler Tercih Edilmeli

Kan dolaşımının rahatça sağlanması için, sinir fonksiyonlarının rahat biçimde devam etmesi için seçilen kıyafetler cilde 1-2 santim uzak olması gerekmektedir. Çok dar olduğunda o bölgede yeteri kadar kan dolaşımı olmamakla beraber sinirlerin normal çalışmasını da etkiliyor. Kan dolaşımının olmadığı yerde varis görülmesi normal. Basen bölgenizi çok sıkan bir kıyafet giydiğiniz de bacağınızda uyuşma ve ağrıya sebep olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here