Ana sayfa Kültür/Sanat ‘Brain Up’ beyninizi yeniden yapılandırmak için raflarda yerini aldı

‘Brain Up’ beyninizi yeniden yapılandırmak için raflarda yerini aldı

1248
0

Ünlü nöropsikolog ve yazar Dr. John B. Arden, Okuyan Us Yayınevi’nden çıkan ‘Brain Up’ kitabı ile hayatınıza büyük değişiklikler katarak pratik yöntemlerle beyninizi yeniden yapılandırmanın yollarını öğretiyor

 

John Arden: ‘Bu kitap, işe yarayan ve iyi araştırılmış ilkelere dayanarak beyninizi fiili bir şekilde nasıl değiştirebileceğinizi göstermeyi amaçlıyor’ diyerek söze başlıyor. Hayattan en fazlasını nasıl alabileceğiniz konusunda size yön veren bu kitap, beyninizi yeniden yapılandırma sürecinde size rehberlik edecek. Kitaptaki her bölüm, sinirbilimdeki yeni gelişmelerin anahtar bileşenlerini irdeleyerek hayatınızın belli alanlarına bu gelişmeleri hangi yöntemlerle uygulamanız gerektiğini çok akıcı ve yalın bir dille aktarıyor.

Brain Up

John Arden: ‘Brain Up’ ile birlikte ateşlenen hücrelerin nasıl birbirleriyle bağlantılı hale geldiğini, hayata daha cesurca ve canlılıkla yaklaşabilmek için amigdalanızı nasıl sakinleştireceğinizi, belleğinizi iyileştirmek için kullanabileceğiniz bellek becerileri hakkındaki pratik bilgileri hayatınıza nasıl entegre edebileceğinizi öğreneceksiniz.’ Diye belirtiyor ve yöntemlerini ‘beyninizi değiştirmeden, düşünme ve hissetme biçiminizi değiştiremezsiniz’ mottosuyla sıralıyor.

 

Sinirbilimdeki güncel gelişmelerden ve kanıta dayalı tedavilerden yola çıkılarak yazılan bu kitap, beyninizi yeniden yapılandırma sürecinde kullanabileceğiniz egzersizlerle her anın tadını çıkarmanızı sağlayarak şimdi ve gelecekte gelişme kaydetmenize yol açacak şekilde size hayatınızı nasıl dönüştürebileceğinizi gösteriyor.

 

Yazar hakkında

Ödüllü yazar John Arden’in ‘Brain Up’ dışında bilinçlilik konusunda nörodinamik araştırma, kişisel gelişim, toplum eleştirisi ve beyin konusunu ele alan yayınlanmış on bir kitabı bulunmaktadır.

Arden, nöropsikoloji eğitimi görmüştür ve Kaiser Permanente Tıp Merkezleri’nin ruh sağlığı eğitimi direktörüdür. Bu yetkiyle, Kuzey California çapında 24 farklı merkezde uygulanan dünyanın en kapsamlı ruh sağlığı eğitimine nezaret etmektedir. Ayrıca, Petaluma ve San Rafael’deki Kaiser Permanante Tıp Merkezleri’nde yarı zamanlı olarak terapistlik yapmaktadır ve yedi yıl Kaiser Vallejo’nun şef psikoloğu olarak görev yapmıştır. Kendisi üniversitelerde ve meslek okullarında ders vermiştir.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here