Ana Sayfa Güzellik Yıpranmış Saçların İyileşme Formülü: Olaplex

Yıpranmış Saçların İyileşme Formülü: Olaplex

81
0
Yıpranmış Saçların İyileşme Formülü Olaplex

Pek çok kadın hayatında bir kere bile olsa ısıyla saçlarını şekillendirmiş ya da boyaların zarar verici etkisiyle karşı karşıya kalmıştır. Üstelik bazen gerek güneşin gerekse de hava kirliliğinin de saçlar üzerinde olumsuz etkileri mevcut. Yani biz kasıtlı olarak bir şey yapmasak bile saçlarımız her an zarar görmeye açık. Ancak doğru ürün seçimiyle bu durumu tersine çevirmek kesinlik mümkün!

Olaplex ’le tanışma zamanı

Özel ve patentli teknolojisi sayesinde saçlardaki kopmuş bağları tekrar hayata döndüren Olaplex bunu birbirinden farklı ürünlerle gerçekleştiriyor. Her saç tipinin kullanabileceği saç bakım ürünlerine imza atarken, Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate içeren patentli bağ oluşturma formülü sadece Olaplex markasıyla birlikte karşımıza çıkıyor. Ayrıca Olaplex saçların incelmesini ve zayıflaması, koparak dökülmeleri, boya nedeniyle oluşan kırılmaları önlüyor.

Yıpranmış saçların bakımı nasıl olmalı?

Saçlarınızı boyadan, ısıdan ya da çevresel faktörlerden dolayı yıprandıysa, hasarın derecesine göre saç tellerinizi tekrar sağlıkla canlandırabilirsiniz. Bunun için;

– Öncelikle çok zorunlu olmadığı sürece hem kimyasal işlemlerden hem de ısıdan uzak durun.

– Saçlar ıslakken yıpranmaya daha müsait olduğundan duştan çıktıktan sonra nazik davranın ve taramak için geniş dişli tarak kullanın.

– Haftalık bakımlar yıpranmış saçlar için çok önemli. Olaplex  ise bu noktada çok başarılı iki ürün sunuyor;

Olaplex No. 3 Hair Perfector sadece yarım saatte saçları ağırlaştırmadan güçlü bir bakım sunarak saç tellerindeki kopmuş bağları onarıyor. Böylelikle saçlar eski sağlığına kavuşarak daha canlı ve parlak hale geliyor.

Olaplex No. 8 Bond Intense Moisture Mask ise duş esnasında kullanılması gereken bir maske ve saçınızda 10 dakika bekletmeniz yeterli. Yıpranmış ve kuru saçları onarmasının yanı sıra yüksek oranda da saçlara nem kazandırıyor.

– Saçlarınızın sağlıklı olması için içeriğinde sülfat olmayan şampuanlar kullanmakta da fayda var. Olaplex No.4 Bond Maintenance Shampoo ise hem sülfatsız hem de Olaplex’in patentli formülüyle kopan bağları yeniden bağlayarak saçları onarıyor.

– Eğer saçlarınızdaki yıpranma ileri boyuttaysa No. 3 Hair Perfector ile birlikte kullanacağınız Olaplex No.0 Intensive Bond Building Hair Treatment saç bağlarını yeniden kuvvetlendirmek için saç bakım tedavisinin etkinliğini artırıyor. Ayrıca patentli bağ oluşturma teknolojisinin de en yüksek konsantrasyonuna sahip.

– Isıyla şekillendirmek sizin için olmazsa olmazlar arasındaysa, yıpranmayı önlemek adına saçlara 232 dereceye kadar UV/ısı koruması sağlayan Olaplex No.7 Bonding Oil ile ısıdan önce koruma sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz