Ana Sayfa Moda YAŞAM DÖNGÜSÜNDEN İLHAM ALAN TASARIMLAR “KLOTO”

YAŞAM DÖNGÜSÜNDEN İLHAM ALAN TASARIMLAR “KLOTO”

1090
0

Tasarımla iç içe büyüyen, ilham veren mücevher ışıltısıyla çocukluk yaşlarında tanışan, dünyaya bakışını, yaşamın ve kozmosun büyüsünü özgün çizgilerine ve el işçiliğine taşıyan Senem Gençoğlu’nun

hayat verdiği “Kloto” tasarımları, atom çekirdekleri, elektronlar gibi

en küçük detaylara kadar evrenin eşsizliğini resmediyor.

Altın, gümüş gibi değerli elementlerle tasarlanan koleksiyonun

baş kahramanları, güneşin gezegenler ve dünya ile olan ilişkisini,

içinde bulunduğumuz anı ve zamanı, güneşten de parlak yıldızları, Samanyolu’nun nefes kesen girdaplarını sergileyen

küpeler, bileklikler, yüzükler ve chokerlar olarak öne çıkıyor!

Sanata ve tasarıma olan ilgisini Amerika’nın en prestijli sanat okulu Rhode Island School of Design ile taçlandıran yetenekli takı tasarımcısı Senem Gençoğlu’nun hayat verdiği, ismini Yunan mitolojisinde, yaşamın döngüsüne yön veren Tanrıçadan alan Kloto, ilk koleksiyonu O.V.’de evrenin hayranlık uyandıran düzenini, kusursuz dengesini ve sonsuz döngüsünü birbirinden eşsiz tasarımlarıyla anlatıyor.

Kloto O.V. Koleksiyonunda Güneş’ten de Parlak Yıldızların Hipnotize Eden Etkisi…

Evrenin en nadide, en büyük ve en parlak yıldızları O.V.’den ilham alan koleksiyon, ışık efektleri ve devinimsel işçiliği ile öne çıkıyor. Koleksiyona hareket veren, dünyanın güneş etrafındaki dönüşünü, güneşin evrendeki döngüsünü, kozmosun hareketini resmeden O.V. yüzükleri dönen parçalarıyla tasarım dünyasına yepyeni bir bakış açısı getiriyor. Uzayın derinliğini altın ve gümüş gibi ışıltısıyla göz kamaştıran elementlerle buluşturan Kloto; yüzük, bileklik, küpe ve choker tasarımlarıyla takı tutkunlarının karşısına çıkıyor!

Kloto’nun büyüleyici enerjisi ile galaksiler arası “küçük” bir yolculuğa çıkmak isteyenler tasarımlara www.kloto.com.tr’den ulaşabilirler.

 

www.kloto.com.tr

 https://www.instagram.com/kloto.jewelry/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz