Ana Sayfa Güncel Whatsapp Web Girişi Nasıl Yapılır?

Whatsapp Web Girişi Nasıl Yapılır?

453
0

Günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsap’a aynı zamanda web üzerinden de ulaşılabiliyor. Bu yazımızda size Whatsapp web uygulamasını nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

Akıllı telefonlar artık günlük yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Küçücük bir ekran içerisinde yer alan onlarca uygulama ise hem işlerimizi hem de hayatımızı kolaylaştırıyor. Seyahatten yemeğe, alışverişten sosyal medyaya kadar pek çok kategoride uygulamalar indirerek siz de bu konfora ulaşabilirsiniz. Hepsinden önemlisi ise sevdiklerinizle anlık mesajlaşabilmek, konuşabilmek olmalı… Ücretsiz bir uygulama olan Whatsapp tam da bunu başarıyor. Neredeyse her telefonda bulunan uygulama ile rehberinize kayıtlı olan kişilerle mesajlaşabilir, sesli not gönderebilir, belge veya dosya, fotoğraf, video gönderimi yapabilir, arzu ederseniz görüntülü konuşabilirsiniz. Gün geçtikçe yeni bir güncelleme ile karşımıza çıkan bu uygulama, özel hayatınızda olduğu gibi iş yaşamınızda da size yardımcı olabilir.

Peki, Whatsapp sadece telefon üzerinden mi kullanılıyor? Hayır, birkaç yıl önce yapılan bir yenilik doğrultusunda artık Whatsapp Web kullanarak bilgisayar ortamında da uygulamanın hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Gelin birlikte Whatsapp Web‘e nasıl ulaşabileceğimizi öğrenelim.

WHATSAPP WEB NEDİR?

Bilgisayar ortamında, büyük ekranda ve diğer nimetlerinden faydalanarak kullanabileceğiniz Whatsapp Web, çok basit bir işleyişe sahip. İlk olarak internet tarayıcınızı açın. Adres çubuğuna web.whatsapp.com yazarak tıklayın ve siteye girin. Karşınıza telefonunuzda yüklü olan uygulamanın web arayüzü çıkacak. Burada yer alan sayfa açıkken telefondan Whatsapp uygulamasına girin. Aplikasyonun Ayarlar bölümünden ‘Whatsapp Web’ kategorisine tıklayın. Karşınıza çıkacak olan kod görünümünü, bilgisayar ekranında okutulmayı bekleyen alana doğru tutun. Saniyeler içerisinde Whatsap sayfanızın görünümü, var olan konuşmalar ve kayıtlı kişiler bilgisayar ekranınızda yer alacak. Whatsapp Web uygulaması sayesinde bilgisayar klavyesini ve diğer özelliklerini kullanarak uygulamadan yararlanabilirsiniz.

Hem iOS hem de Android işletim sistemlerine sahip cihazlardan tarafından indirilip kullanılabilen Whatsapp uygulamasını, web formatında açıp kullanmak işte bu kadar basit. Son olarak Whatsapp Web uygulaması üzerinden açmış olduğunuz hesabı, sayfayı kapatıp çıkarak sonlandırmış olmuyorsunuz. Whatsapp’ın web sayfasında iken gerekli işlerinizi halledip, menüdeki Çıkış komutunu onaylamanız gerekmektedir. Aksi taktirde kapatıp gittiğiniz sekme açıldığında Whatsap Web sitesine girilirse, sizin ekranınız açık olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz