Ana sayfa Moda Tesettür Giyim Model Kombini

Tesettür Giyim Model Kombini

271
0

Moda her tarza, her kişinin giyim şekline, isteğine göre şekillenen bir alandır. Son dönemlerde modacı tesettür giyimde farklı tarzda kıyafetler üretilmeye başlamıştır. Özellikle tesettür giyim son yıllarda ciddi bir ivme kazanmıştır. Klasik tesettür giyimin önüne geçecek modern tasarımlar ve geleneksel uygulamalar buluşturarak çok hoş kombinler elde edilmeye başlamıştır. Birçok modacı tesettür giyim hakkında koleksiyonlar üretip beğeniye sunmuşlardır. tesettür giyimde kazanılan bu ivme moda konusunda farklı bir bakış açısı geliştirmiştir.

Tesettür Giyimin Çarpıcı Kombinleri

Tesettür giyime getirilen bu farklı bakış açısı pek çok tesettür giyim tercih eden hanımların hoşuna gitmiştir. Çok farklı parçalar bir araya getirilerek hem tesettürün amacına uygun hem de modern giyinmek mümkün olmuştur. Pek çok çarpıcı kombin, kullanılan renkler, takılan eşarplarla tesettür giyimi tercih eden hanımlar şıklıklarıyla beğeni toplamaktadır. Özellikle tesettür giyimde üretilen bazı koleksiyonlar gerçekten ilgi çekici olmuştur. Tesettürde en önemli olan renk uyumu, kullanacak olan eşarbın tarzdır. Son dönemlerde farklı baskılar ve kumaşlardan üretilen eşarplar kombinlerin vazgeçilmez parçaları olmuştur. Tesettür giyimde eskiden daha çok sabit bir şekilde etek bluz kombinleri, pantolon tunik kombinleri kullanılırken son dönemde bu kombinlere farklı bir çizgiler işlenmeye başlamıştır. Yapılan kombinler de pantolon tunik tercihi yapılıyorsa tunikler eskisi gibi klasik düğmeli, fermuarlı, belli bir boyda tercih edilmemektedir. Asimetrik kesim tunikler, yarasa kol elbiseler, farklı renklerin bir araya getirilmiş olduğu kombinler oldukça tercih edilir hale gelmiştir.

Tesettür Elbisede En Son Trendler

Genç yaşlı fark etmeden son dönemlerde tesettür giyimde hanımlar elbise tercihi yapmaktadırlar. Eskiden uzun ve boydan elbiseler çok klasik ve de rüküş yapıldığı için genelde genç hanımların tercihi olmamaktaydı. Fakat son dönemlerde tesettür elbiselerde kullanılan kumaşlar, uygulanan farklı tarzlar genç yaşlı tüm hanımların dikkatini çekmektedir. Kolu lastikli, asimetrik kesim, zıt renkleri bir arada taşıyan elbise kombinleri oldukça fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca kumaş cinsine göre de elbise tercihleri farklı bir boyut kazanmıştır. Bu kış hanımların en çok tercih etmiş olduğu tesettür elbiseler kadife kumaş kullanılan elbiselerdir. Hatta kadifenin kumaş dokusunu tamamı ile ön plana çıkartan saks mavisi, bordo, pudra gibi renklerden dikilen düz renk kadife elbiseler birçok Hanım’ın vazgeçilmez tercihi olmuştur. tesettür elbise modellerinde yazın ise tercih edilen kumaşlar keten veya salaş bir hava taşıyan şifon kumaş elbiseler olmuştur. Özellikle tesettürde son dönemlerde en çok dikkat çeken yenilikler çok renkli görüntüler ortaya çıkartır.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here