Ana Sayfa Moda Tarihin En Büyük Siber Saldırısı! Yahoo Kullananlar Dikkat!

Tarihin En Büyük Siber Saldırısı! Yahoo Kullananlar Dikkat!

892
0

Teknoloji dünyasında yer yerinden oynadı. Amerika Birleşik Devletleri merkezli ve dünyanın en büyük portal sitelerinden Yahoo’nun 500 milyon ve belki daha da fazla kullanıcısının hesabı ele geçirildi. Bu, şimdiye kadar meydana gelen en büyük siber saldırı olarak tarihe geçti.
Hesaplardan ele geçirilen bilgilerin sadece e-posta adresi ve isim gibi bilgiler olmadığı, telefon numaraları, doğum tarihleri ve güvenlik soru-cevaplarını da kapsadığı sanılıyor.
Yahoo haberleri doğruladı ve olayın ismini vermedikleri bir devletin desteği ile gerçekleştiğine inandıklarını belirtti. Ağustos ayında Yahoo, veri sızıntısı olduğuna dair bilgilendirme yapmış ve 200 milyon kullanıcısının hesap bilgilerinin dark web’e düştüğü yönünde haberler gelmiş ama Yahoo tarafından açıklama yapılmamıştı. Peace isimli bir hacker dark web’de Yahoo hesap kullanıcılarının kişisel bilgilerini satmaya çalışmıştı.
Şirket FBI ile işbirliğine girdi ve bu defa kullanıcıların şifre ve güvenlik soruları gibi bilgilerini revize etmesi tavsiyesinde bulundu . Şirket kullanıcılarına durumla ilgili bilgi veren e-postlar gönderiyor.
Tarihin en büyük siber saldırısı ile ilgili hukuksal sürecin başladığı bilgisi verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz