Ana Sayfa Güncel Mutfak Dolabı Renk Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Mutfak Dolabı Renk Seçimi Nasıl Yapılmalı?

190
0

Mutfaklarda en çok göz önünde olan eşyalar mutfak dolaplarıdır. Bu nedenle mutfak dolabı seçiminin titizlikle yapılması, mutfağın genel atmosferinde şık bir görünüm yakalayabilmek için büyük önem taşır. Özellikle renk seçimine dikkat edilmesi gerektiğini belirtmeliyiz. Çünkü renk seçiminin beklentileri doğrultusunda yapılması durumunda ortaya muhteşem bir atmosfer çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Elbette bunun için mutfak dolaplarından ve renklerin etkisinden de anlıyor olmanız gerekir. Renk seçimi yapmanızı kolaylaştıracak bazı tüyolar aktarmak isteriz. Öncelikle dar mutfaklardan başlayalım. Eğer dar bir mutfağa sahipseniz olabildiğince açık renk tonlarına yönelmeniz gerekiyor. Son dönemin trendi olan beyaz, krem rengi gibi tonlar ortamın daha ferah ve daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Dolayısıyla daha ferah bir atmosfer elde etmeniz de mümkün olacak. Ayrıca beyaz dolaplarla donatılmış bir mutfak her daim daha temiz bir görünüm sergiler.

Kahverengi tonları da yine mutfak dolabı trendleri arasında yer alıyor. Bu nedenle rotanızı çevirebileceğiniz renkler arasında kahverengi de mevcut. Bu renk ise ortamda daha sıcak bir atmosfer yaratır. Daha samimi ve daha yaşanmışlık dolu bir mutfak imajı çizmek isteyenler de tercihini bu renkten yana kullanabilir. Elbette kahverenginin de hem açık hem koyu tonları bulunuyor. Açık ve koyu tonları bir arada kullanarak kontrast bir etki yaratma şansınız da var.

Canlı renkler de favoriler arasında gösteriliyor. Her ne kadar beyaz ve kahve tonları kadar yoğun bir ilgi görmese de soft ve parlak renklere de rahatlıkla yönelebilirsiniz. Bu renkler arasında en çok tercih edilenler ise pembe, gri, mavi ve sarı oluyor. Masal kitaplarındaki gibi bir mutfak hayal edenler için bu renklerin harika bir seçim olabileceğini belirtelim.

Bu arada iki ya da üç farklı rengi bir arada kullanma şansınızın da olduğunu unutmayın. Eğer buna bazı örnekler görerek karar vermek isterseniz hemen şimdi intemamutfak.com.tr adresine tıklayın. Böylelikle şık ve iddialı mutfak tasarımı örneklerini gözden geçirebilirsiniz. Çok sayıda farklı örnek bu sitede beğeniye sunuluyor. belki de hayalinizdeki mutfağı bu görseller arasında görecek ve hemen sahip olmak için ilk adımı atacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz