Ana Sayfa Blog Köpek Maması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpek Maması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

58
0

Köpeğiniz için, lezzetli bir köpek maması mı arıyorsunuz? O zaman dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar olduğunu söyleyebiliriz. Köpeğinizin isteklerine kulak vermeli ve buna göre bir mama tercih etmelisiniz. Her geçen gün farklı özellikleri ile ön plana çıkan pek çok köpek maması markası bulunur. Peki ama bunlar arasında hangisi köpeğiniz için uygundur? İşte bu soruyu biraz da köpeğinizi inceleyerek yanıtlamanız daha mantıklı olacaktır. İşte dikkat edilmesi gerekenler…

Köpeğinizin Yaşı İlk Kriterdir!

Şunu unutmamak gerekir ki, köpeğinizin cinsi ve yaşı onun hakkında çok ciddi bilgiler vermektedir. Bu sebeple köpeğinizin cinsi, boyutu ve yaşına göre bir mama tercih etmeniz önem arz eder. Özellikle aşırı genç ve yaşlı köpeklerde mama tercihinden önce bir veteriner hekime danışmanız daha yerinde olabilir.

Bir diğer önemli unsur ise aktivite seviyesidir. Bazı köpekler göründüğünden çok daha enerjiktir. Bu hareketli halleri onlar için yüksek enerji ihtiva eden, mamalar almanız anlamına gelmektedir. Bazı durumlarda köpekleri rahatlatmak, kilo vermesini sağlamak yada kilo almasına destek olmak için de kullanılan mamanın enerji miktarı değiştirilebilir. Aynı zamanda mamanın verilme sıklığı da artırılabilir.

Köpeğinizin Sağlığına Dikkat Edin

Eğer köpeğinizde özel bir sağlık sorunu yoksa, (çoğunlukla sabit bir hastalık yada alerji gibi) köpeğinizin alışkanlıklarını sürekli olarak gözlemeniz gerekmektedir. Bu gibi durumlarda veterineriniz size nasıl bir mama alabileceğiniz konusunda bilgi verecektir.

Yalnız satın aldığınız köpek maması 15 kg gibi seçeneklerden destek alarak doğru mamayı da tercih edebilirsiniz. Bu konuda pek çok marka, pek çok farklı ürün seçeneği öne çıkar. Doğru kaynaktan doğru gıdaların alınması da köpekler açısından büyük bir önem arz eder.

Bir diğer önemli konu başlığı ise köpeğinizin istekleridir. Bu isteklere kulak vererek doğru mamayı kısa sürede bulabilirsiniz. Bu sebeple 15 kg mama paketleri yerine doğru mamayı bulmak için farklı mama seçeneklerine göz atabilirsiniz. Bu sayede köpeklerinizin tercihine bağlı olarak besin takviyelerini kısa süre içerisinde almanız da mümkün olacaktır. En detaylı ve en ayrıcalıklı ürünler için Petpal gibi profesyonel bir adresi de ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz