Ana Sayfa Blog Kalıcı makyajla ilgili tüm

Kalıcı makyajla ilgili tüm

496
0

En Son Kadınca Haberleri

Akşam’dan Şevval Özçelik’in yazısı…

Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi, (onarım ve yeniden yapma cerrahisi) kalıcı makyaj uygulayıcılarına ihtiyaç duymaktadır. Özel eğitimlerle bu açığı kapatabilecek uzmanlar yetiştirilmekte. Tıbbı makyöz- makyör denebilecek şekilde eğitilen uzmanların cerrahların yeniden onardıkları ya da şekillendirdikleri kimi uygulamalarda son noktayı koymaları yapılan operasyonun kalitesini de etkilediğinden bu konudaki uzmanların seçiminde çok hassas davranılmaktadır. Pigmentlerin özel üretildiği bu uygulamalar için yetiştirilen uzmanlar sağlık sektöründe bir açığı kapatmaya başladılar. Sayılarının henüz yeterli düzeyde olduğunu söyleyemeyiz. Özellikle Areola konusunda çok fazla uzmana ihtiyaç var.

Ciddi pigment üreticilerinin Areola için ayrı bir renk skalası oluşturduklarını söylemek konuyu açıklamak açışından önem arz etmekte. Basit bir işlem gibi gözükse de psikolojik değeri yüksek uygulamalar için yetiştirilen uzmanlar tüm dünyada tıbbi kalıcı makyaj sektörünün en çok aranan elemanları oldular. Vitiligo, Areola, Alopesi, scalp ve skar kamuflaj, gibi diğer istenmeyen durumlara çare olan bu makyaj uygulaması şimdilik biraz pahalı bir uygulama. Eğitimlerden geçen başarılı Medicine Make up’lar uluslararası düzeyde sessiz sedasız işlerini yapmaktalar. Pigment implastasyonunun doku altına girilmediği uygulamalarda kullanılan pigmentlerin Dermatolojik ve Hiperallerjen testlerinden geçirilerek mutlak deri toleransı sağlamaktadır. Özel olarak üretilmesi riskleri minimize etmekte kalmayıp, psikolojik olarak da kişileri memnun etmektedir.

1900’lü yılların ortalarına yakın bir süreden beri temel araştırmaların yanı sıra ürünler sürekli geliştirilmektedir. Farklı mm kalınlığındaki iğnelerle başarıyı yakalayan Medicine Make up uygulayıcıları kendi kavram ve fikirlerini oluşturmaya başladılar. Dünyada Medicine Make Up uygulayıcısı pek az kişi bulunmakta. Ve sır küpüler. Medicine Make up uygulatanlar bu uygulamayı yaptırdığını bilinmemesi için tabiri caizse ağzı var dili yok kişilerle çalışmakta. Plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanları da tavsiye edecekleri uzmanlar konusunda oldukça hassas davranmaktalar. 

Güzel Yaşatmak Sanattır…

Şevval ÖZÇELİK /  www.sevvalozcelik.com 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz