Ana sayfa Moda Kadınlarda Vücut Tipine Göre Mayo ve Bikini Seçimi Nasıl Olmalı?

Kadınlarda Vücut Tipine Göre Mayo ve Bikini Seçimi Nasıl Olmalı?

171
0
mayo

Yaz aylarında birçok kadının aklındaki ilk soru, mayo ve bikinide nasıl bir tercihte bulunulacağı oluyor. Her ne kadar giyim tarzına, ten rengine ya da pareo gibi giyim aksesuarları ile olan uyuma da bağlı olsa, plaj modasının en önemli kriteri vücut tipidir. Mayo ya da bikini satın alırken, vücudunuza uygun bir model tercih etmek, en iyi deneyimi elde etmenizi sağlar, size kendinizi rahat hissettirir. Bedeninizle her zaman barışık olmalı ve sizi en iyi yansıtan mayo ya da bikiniyi tercih etmelisiniz. Zira kadınlarda tüm vücut tipleri için uygun, farklı bikini ve mayo modelleri yer alıyor.

Elma ve Ters Üçgen Vücut

Kadınlarda, göğüs ve omuz bölgesinin, kalça çevresine göre daha geniş olduğu durumlarda elma vücut ya da ters üçgen ifadesi kullanılır. Böyle durumlarda, mayo ve bikini satın alırken daha çok kalçaları ön plana çıkaracak bir seçim yapılabilir. Böyle bir durumda, önerilen göğüs kısmında bikininin koyu bir renk tonu içermesi, kalça bölgesi için de desen açısından iddialı modeller olmasıdır. Bununla birlikte alt kısımda fırfırlı ya da daha parlak konseptlerin tercih edilmesi, dengeleyici bir unsur olacaktır.

Armut ya da Üçgen Vücut

Kalçanın genişliğinin, omzun genişliğinden daha fazla olduğu durumlar için armut vücut ifadesi kullanılır. Bu vücut tipinde, kalça için kullanılan alt bikini modelinde toparlayıcı seçenekler ön plana çıkar. Bununla birlikte üst bedende, göğüs için dolgulu ya da straplez modeller kullanılabilir. Bu durum, odağı kalçalardan göğüslere alacaktır.

Kum Saati

Omuz ve kalça çevresinin birbirine çok yakın olduğu durum, kum saati vücut tipi olarak ifade edilir. Bu vücut tipine sahip kadınlar hem bikini hem de mayo modellerinde, geniş alternatiflere sahip olabilir. Beldeki oyuntu, inceliği göstermek adına ipli bikini modelleri kullanılabilir, mayo seçeneklerinde ise beldeki inceliği ön plana çıkaracak alternatifler bulunabilir.

Dikdörtgen Vücut

Dikdörtgen vücutta, omuzlar ve kalçalar orantılı şekilde ön plandadır ve beldeki oyuntu çok fazla dikkat çekmez. Dikdörtgen vücut formuna sahipseniz mayo ve bikini modellerinde, kalça ve göğüs bölgesini ön plana çıkarabilmek adına dikkat çekici modelleri tercih edebilirsiniz. Bu vücut tipine sahip kişiler mayo satın alırken, vücudu tüm hatlarıyla saran modellerden ziyade yan kısımlarında boşluk olan mayokini modellerini de tercih edebilir.

Gördüğünüz gibi, kadınlarda tüm vücut tiplerine özel farklı mayo ve bikini seçenekleri tercih edilebilir. Vücut tipinizin dışında ten renginiz ve diğer detaylar da bu süreçte önemli. En geniş mayo ve bikini modellerini, 2021 plaj modasını yansıtan kaliteli ve iddialı ürünleri keşfetmek istiyorsanız içinizdeki enerjiyi ve özgüveni yansıtan modeller sunan Suwen plaj modası koleksiyonlarına göz atabilirsiniz. Suwen bikini ve mayo modelleri, aradığınız şıklığı sunacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here