Cilt Sıkılaştırıcı Maske Nasıl Yapılır

Cilt sıkılaştırıcı maskeler ciltteki gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Cildiniz oldukça sıkı görünür ve gözenekler küçülür. Cildi en iyi sıkılaştırıcı maskeler arasında kullanılan en etkili malzemelerden biride; yumurta akıdır. Yumurta akı kendi başına bile kullanıldığında ciltteki gözenekleri büyük ölçüde tamir eder.

Yumurta akının yanı sıra; salatalık suyu ve gül suyu ile yapılan maskedir. Salatalığı püre haline getirdikten sonra suyunu sıkın ve içine gül suyu ekleyin. Bu maskeyi pamuk kullanarak cildinize sürün. Ardından bir süre sonra yıkayın. Salatalık suyu ve gül suyu maskesi cildi sıkılaştıracaktır. Şeker ve zeytinyağı ile yapılan maskelerde cildi sıkılaştırır. Bir miktar zeytinyağı ve eşekr cildin sıkılaşmasını sağlar. Ayrıca yapılan bu maske peeling olarakda kullanılır. Cilt için sıkılaştırıcı maskeler içinde; süt ve limon suyu maskesi de gelir. Bir miktar süt ve limon suyu bir kap içinde karıştırılarak cilde sürülür ve 20 dakika sonra ciltten arındırılır. Bu maskede cildin sıkılaşmasını sağlar. Cilt sıkılaştırıcı maskeler cildin toparlanmasına da yardım eder. Küçük lekeler görünmez hale gelerek aydınlık bir cilt elde edilir.

Cilt sıkılaştırıcı maskeler içinde bulunan mısır unu maskesi oldukça faydalıdır. Mısır unu ve su ile yapılan bu maske ciltte bulunan gözenekleri sıkılaştırarak cildin toparlanmasını sağlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here