Ana Sayfa Blog İdeal Bir Kedi Yatağı Nasıl Olmalı?

İdeal Bir Kedi Yatağı Nasıl Olmalı?

118
0

Günün önemli bir kısmını uyuyarak geçirebilen sevimli kediler için ideal bir yatak seçerken yıkanabilir olmasına, konforuna ve boyutlarına dikkat etmeniz gerekir. Kedilerin sağlığı için özel olarak tasarlanan yatakları tercih etmeniz aynı zamanda bazı hastalıkların riskini de azaltır.

İdeal Bir Kedi Yatağı Şöyle Olmalı:

  • Kolay yıkanabilmeli,
  • Konforlu olmalı,
  • Boyutları uygun olmalı,
  • Üretim materyalleri kaliteli olmalı,

Yıkanabilirlik

İdeal bir kedi yatağının hijyenik olması ilk şarttır. Bu sebeple, kedi yatağının yıkanabilme özelliğinin olması sizi avantajlı duruma geçirebilir. Fakat ağır bir deterjan kokusunun kedinizi memnun etmeyeceğini de unutmamalısınız. Kediler yaratılışları gereği bulundukları ortamlara koku bırakmaktan hoşlanırlar ve bu kokuyu almak isterler. Kokuyu alamadıkları zaman yataklarını bir daha kullanmayabilirler. Suya karşı dayanıklı yataklar kullanırsanız bu durumun bir sorun olmasının önüne geçebilirsiniz.

Konfor

Etrafı hava akımlarına karşı dayanıklı olan ve soğuk havalara karşı uygun olabilecek kedi yatağı modellerini seçmeniz önemlidir. Aynı zamanda yaz aylarında kedilerin bunalmaması da büyük önem taşır. Kediler kendini temizleyen ve temizliği seven hayvanlar olduklarından dolayı yatağın konforlu ve temiz olması gerekir. Seçici ve rahatına düşkün kedilerin beğenisini kazanabilecek olan yatakların işlevsel özelliklerini detaylı bir şekilde araştırmalısınız. Kedi yatağının yerini ise sık sık değiştirmemeli ve koyduğunuz yerde kedinin o yatağa alışmasını sağlamalısınız.

Boyutlar

Kedilerin boyuna uygun yatak seçimi yapmanız gerekir. Kedinin baş kısmından kuyruk kısmına kadar boyunu belirleyerek bu ölçülere uyabilecek yataklar seçebilirsiniz. Daire şeklindeki hafif yüksek ve biraz kapalı yapıdaki yataklar bu noktada seçilebilir. Ancak yatağın şekli tamamen sizin ve kedinizin ihtiyaçlarına göre de belirlenebilir. Yavru ve yaşlı kedilerin hareketleri biraz kısıtlı olabileceği için yatak seçiminde kedinin yaşını da hesaba katmalısınız. Yavru ve yaşlı kedilerin içerisine rahatça girebileceği yatakları ön plana çıkarabilirsiniz.

Üretim Materyalleri

Kedi yataklarının kaliteli materyaller ile üretilmesi onların sağlığı açısından son derece önemlidir. Bu sebeple, yeni bir ürün alırken üretim detaylarını ve malzemelerini dikkatli bir şekilde incelemelisiniz. Kedi yatağı tercihinizi yapabilmek isterseniz https://www.olnira.com/ adresindeki seçeneklere göz atabilirsiniz. Her biri konforlu ve şık olan ürünler aynı zamanda kaliteli üretim materyallerine d

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz