Ana Sayfa Moda DÜNYA LİDERLERİNİN TERCİHİ KARUN MÜCEVHERAT

DÜNYA LİDERLERİNİN TERCİHİ KARUN MÜCEVHERAT

973
0

Türki Cumhuriyetler, Rusya, Kafkas Bölgesi ve Katar başta olmak üzere tüm dünya liderleri için değerli taşlardan objeler yaptıklarını belirten Karun Kıraç, Obje yapacağımız ülkenin bayrak rengine, sembollerine bakıyoruz, geçmişini ve tarihini araştırıyoruz. Bunları dikkate alarak liderlere özel objeler tasarlıyoruz. Kendi kültürlerinden yansımaları objelerde görmek onları çok memnun ediyor” dedi

Osmanlı döneminde sultanlara eşsiz mücevherler sunan zanaatkâr bir aileden gelen Karun Mücevherat kurucu ve tasarımcısı Karun Kıraç’ın markası Karun Mücevherat, Cartier, Chopard, Graff, Tiffany&Co., Van Cleef, Dior, Hublot, AP gibi markalardan farklı olarak, hazırladığı birbirinden değerli objelerle tüm dünyada büyük ilgi görüyor. Türki Cumhuriyetler, Rusya, Katar ve Kafkas Bölgesi başta olmak üzere, tüm dünya liderleri için çeşitli objeler yaptıklarını ifade eden Karun Kıraç: “Bu objelerin tasarımı öncesinde dersimize sıkı çalışıyoruz. Obje yapacağımız ülkenin bayrak renklerine, sembollerine bakıyoruz; geçmişini ve tarihini araştırıyoruz. Her ülkenin kendine özgü değerli taşları var. Bunları göz önünde bulundurarak liderlere özel objeler tasarlıyoruz. Kendi kültürlerinden yansımaları objelerde görmek onları çok memnun ediyor” dedi.

“Mücevher işçiliğini objeye yansıttık”

Kişiye özel objeler tasarladıklarını ifade eden Karun Kıraç, 23 yaşından bu yana obje yaptığını söyledi. “Mücevher işçiliğini objeye yansıttık” diyen Kıraç, “Biz bu işe aşkla bağlandık. Masa üstü objeleri, mektup açacakları, tespih, parfüm şişesi gibi objeler üretiyoruz ve her birinin hikayesi var. Kişiye özel objeler tasarlıyoruz. 25 kişilik ekibimizle müşterilerimize anında hizmet veriyoruz. Onların memnuniyeti bizim için her şeyden önemli” açıklamasını yaptı.

Katar emiri Karun’u tercih ediyor

Katar’da seçkin dünya markalarının yer aldığı, bölgenin en büyük fuarında sergilediği mücevherlerle büyük yankı uyandıran, Katar’ın en önemli ismi Şeyh Hamad Bin Halife Al Sani’ye pek çok değerli obje satan Karun Mücevherat, bu ülke ile yapılan ticarette önemli bir marka olarak öne çıkıyor. Katar eski emiri Şeyh Hamad Bin Halife Al Tani’nin, Katar’daki fuarda Karun Mücevherat’ın Nişantaşı’ndaki mağazasının birebir aynısı şeklinde tasarladıkları standa özel bir ziyaret gerçekleştirdiğini vurgulayan Kıraç, Emir’in stantta saatlerce Karun Mücevherat’ın ürünlerini incelediğini ve özel tasarımlara hayran kaldığını belirtti. Kıraç ayrıca, Katar Emiri’nin hem kendisi hem ailesi hem de dostlarına hediye almak için kendilerini tercih ettiğini dile getirdi.

 

 

EDİTÖRE NOT: Kapalıçarşı’da başlayan ve 400 yıllık aile mesleği olan mücevherciliği devam ettiren Karun Mücevher, Karun Kıraç tarafından kuruldu. Sektöre farklı bir bakış açısı ve kalite getiren Karun Kıraç, birbirinden özgün ve değerli tasarımlarını gerek mağaza gerekse internet üzerinden tüketiciyle buluşturuyor. Mücevherde karekod uygulamasına geçen Karun Mücevher, bu sistemle ürünlerin çalınıp satılmasının da önüne geçiyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz