Ana Sayfa Güzellik Dermo kozmetikteki başarısı kıtaları aştı

Dermo kozmetikteki başarısı kıtaları aştı

965
0

Türk girişimci Yasin Çörekçi’nin 2008 yılında 100 bin TL öz sermaye ile kurduğu Sinoz Kozmetik, dünyaya adını duyurmaya devam ediyor. Avrupa ülkelerinden gelen yoğun siparişler üzerine Hollanda’da tedarik merkezi açan yerli dermo kozmetik firması, Avustralya’dan da sipariş almaya başladı.

 

Avrupa ülkelerindeki tüketicilerine ürünlerini daha kısa sürede ulaştırmak için Temmuz ayında Hollanda’da tedarik ofisini açan Sinoz Kozmetik, Afganistan’a leke kremi ihracatına başlayarak dikkatleri üzerine çekmişti. Siparişleri karşılamak üzere her ay Hollanda’ya ürün ihraç eden yerli dermo kozmetik markası, perakendenin yeni trendi sosyal medyayı kullanarak ismini Avustralya’da da duyurdu ve sipariş almaya başladı.

Çörekçi: “Sosyal medyanın gücünü kullanıyoruz”

Perakendede sosyal medyanın gücünü kullanamayanların ayakta kalmasının zor olduğunu ifade eden Sinoz Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Çörekçi, “Ticarette tüketiciye ulaşmanın yolu artık daha çok sosyal medyayı ve dijital platformları etkin bir şekilde kullanabilmekten geçiyor. Sadece Türkiye’den değil birçok ülkeden tüketiciler farklı platformlar üzerinden bize ulaşıp sipariş veriyor. Bu sayede ismimizi Avustralya’da duyurabildik, talepler beklediğimiz düzeye ulaşırsa oraya da ihracata başlayabiliriz” dedi. Çörekçi sözlerine şöyle devam etti; Yurt dışındaki fuarlara katılarak birçok pazarda iş bağlantıları kurduk ve neticesinde ihracata başladık. 2018’de Avrupa için 1 milyon Euro, ihracat hedefi koyduk.”

 

Siyasi gerilimler ve savaşlardan önce Irak ve Suriye pazarında da aktif olarak boy gösteren Sinoz Kozmetik; İran, Azerbaycan, Rusya, Moldova ve Ukrayna’ya da tırlarla ihracat gerçekleştiriyor. Son olarak Avustralya’dan da perakende siparişler almaya başlayan yerli dermo kozmetik markası, satışlarının yüzde 50’sini iç piyasada e-ticaret üzerinden gerçekleştiriyor. 1 yıl gibi kısa bir sürede ürünlerinin ihracattaki payını yüzde 30’a yükselten Sinoz, yüzde 20’sini ise eczaneler kanalı ile gerçekleştiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz