Ana Sayfa Blog Bakım Takip Programı

Bakım Takip Programı

100
0

Tüm iş modellerine kolayca uyum sağlayabilen bakım takip programı mekanik ya da elektronik cihaz ve ekipmanlara özel olarak planlanmıştır. Cihazla ilgili bakımların kaydedilmesini sağlayan program geçmiş dönemlerde yapılan tüm bakımları ulaşılabilir hale getirir. Hazırlanmış olan raporlar yazıcıdan çıktı şeklinde alınabilir. Bu belgeler isteğe göre arşivde muhafaza edilebilir. Program sayesinde bilgisayar sistemli cihazlar bulunan yüzlerce parçanın bakımı eksiksiz olarak yapılabilir. Böylece makineler daha uzun ömürlü ve sağlıklı hale gelir. İşletmelerde ve fabrikalarda yer alan makinelerin bakımlarının ne zaman yapılacağı ile ilgili bilgilere program üzerinden ulaşılabilir.

 

Cihazlarda ortaya çıkan arıza, parça değişimi, hata, ödenen servis ücretleri gibi bilgilerin hepsi bakım takip programı ile kontrol altında tutulur. Kayıtların tutulduğu program makine ve teçhizatların durumunu yakından takip etmeyi sağlar. Cihazların ve ekipmanların bakım dönemi geldiğinde program uyarı verir ve bilgilendirme yapar. Her makine için ayrı ayrı tarih belirlenebilir. Makinelerdeki parça değişimlerinin zamanında yapılması gerektiği düşünüldüğünde bu tür programlar kullanmak son derece etkili olacaktır.

 

Fabrika Bakım Takip Programı

Fabrikalarda sıklıkla kullanılan bakım takip programı iş veriminin zarar görmemesi için kullanışlı şekilde tasarlanmıştır. Bu program ile tüm makinelerdeki her bir parçanın değişimi zamanında yapılır. Şirkette ya da fabrikada bulunan tüm ürünler ve parçalar için stok takibi aksamadan gerçekleşir. Böylece program son derece işlevsel ve kullanışlı hale gelir.

 

İşletmelerin bakım ve satın alma işlemlerinin dijital ortamlara aktarılmasını sağlayan bakım programları üretimdeki maliyetlerin azaltılmasını destekler. Bu tür programlar ile arıza bakımı, stok yönetimi, periyodik kontrol, planlı bakımlar ve stok yönetimi gibi süreçlerin her biri en iyi şekilde yönetilir. Bu tür uygulamalar kapasite kullanım oranlarının her daim yüksek olmasına katkıda bulunur.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz