Ana sayfa Moda 2016 Sonbaharında Oxford Ayakkabılarla Maskulen Adımlar atın…

2016 Sonbaharında Oxford Ayakkabılarla Maskulen Adımlar atın…

1622
0

Oxfordları çok sevdik ve bayanlar olarak sıklıkla kullanıyoruz. Bir kadını uzun – sivri topuklu oldukça feminen efektlerden koparan ve adeta erkeksi adımlar atmasına neden olan bu farklı karakteristik özelliklerdeki ayakkabıların bu denli ilgi görmesi oldukça ilginç doğrusu. Fakat kim ne derse desin ya da nasıl düşünürse düşünsün maskulen etkiler taşıyan Oxford ayakkabılar stil sahibi olmak isteyenlerin ilk seçenekleri arasında olmalı hiç kuşkusuz. Zira bayanları maskulen olmanın dışında bir kolejli edasına bürüyecek olan bu ayakkabıların gerçektende orijinal ve farklı bir yanı var.

oxford-ayakkabi-2016-3

Evet, dediğimiz gibi son iki senedir Oxford ayakkabı modasında büyük bir patlama yaşanıyor ve bu sonbahar kış aylarında da  bu ayakkabılar yine trend. Peki, Oxford ayakkabısı doğru bir şekilde nasıl kullanılmalı ve nelerle birleştirilebilmelidir? Öncelikle şunu söylemeliyiz ki Oxford ayakkabılar maskulen etkiler yüklü ayakkabılardandır diye kendimizi sadece eril çizgiler taşıyan moda unsurlarıyla kısıtlandırmamız ve Oxford kombini için bu tarza mahkum olmamız çok yanlış bir tutum olacaktır. Zira Oxford ayakkabılarla pekalada feminen çizgiler taşıyan kıyafetlerinizi ve hatta çiçekli elbiselerinizi dahi giyebilirsiniz.  Burada önemli olan sadece detaylar konusunda dikkatli olmak ve bu noktada  doğru bir “ters köşe uygulaması “ yapmak olacaktır.
oxford-ayakkabi-2016

Öncelikle Oxford ayakkabılarınızı skinny pantolonlardan, boyfriend jeanlerinize, boxie ceketlerinizden, bomber montlarınıza kadar her şeyle kullanabilirsiniz. Yanı sıra günlük ve küçük elbiselerinizle de gayet rahat kullanabilirsiniz. Hatta koyu renkli ya da soft tonlardaki soket çoraplarla dahi kullanabilirsiniz. Ayrıca  Oxford ayakkabıları ekoseli, çizgili  kısa paçalı, bol kesim  ve yüksek bele sahip olan  pantolonların yanında esprili çoraplarla bile kombinleyebilirsiniz (puantiyeli, çizgili , resimli ya da çıkartmalı çoraplarla) Yine mini etekler ve kışlık şortlar dahi Oxford ayakkabılarla gayet uyumlu şekilde kullanabileceğiniz moda kombinlerindendir. Elbette opak mus çoraplarla çok daha şahane olacaklardır bu kombinasyonlar.  Bu arada boyu ya da bacak boyu kısa olan bayanların bu tarz ayakkabılara topuksuz olduklarından dolayı yanaşamadıklarınız görüyoruz. O halde bu tarz ayakkabıları çok giymek isteyen ama kısa boylu olduklarından dolayı giyemeyen bayanlara hemen birkaç öneri getirelim. Öncelikle Oxford ayakkabınızı ten rengi gibi açık renklerden seçerseniz bacaklarınız daha uzun görünecektir. Yani çorap kullanmadan ten rengi bir Oxford kullanarak bunu deneyebilirsiniz. Öte yandan yine siyah mus çorap ve siyah Oxfordlar da bacağı nispeten uzun gösterir. Helen daha içiniz rahat etmediyse topuklu Oxfordlardan  yana da tercih edebilirsiniz. Alternatif olarak midi boylardaki günlük elbiselerinizi de sporlaştırarak Oxford ayakkabılarınızla giyebilirsiniz. Ya da  Oxford ayakkabılarınızla tam bir tarz yaratmak istiyorum diyorsanız da  bu ayakkabılarınızı diz üstü çoraplarla giymelisiniz deriz.

oxford-ayakkabi-2016-2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here